banner461
banner195

Ya Kışın Ne Yapacağız?

Geçtiğimiz günlerde 60 Vantilatör ile yaz aylarında serinletme sıkıntısını atlatan modern Pazaryerinde bazı esnaflar yaklaşan kış soğuklarını düşünüp böyle konuşuyor.

Ya Kışın Ne Yapacağız?
19 Ağustos 2014 Salı 17:37

banner143
banner134

 Ya Kışın Ne Yapacağız?”

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz günlerde 60 Vantilatör ile yaz aylarında serinletme sıkıntısını atlatan modern Pazaryerinde bazı esnaflar yaklaşan kış soğuklarını düşünüp böyle konuşuyor.

Nevşehir Belediyesi ile Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Odasının ortak girişimi ile Pazar yeri içerisinin dışında, eski NESTEKS arazisinin bulunduğu alanda konuşlandırılan patates, soğan satıcısı esnaflar yaklaşan kış soğuklarında, kar da, yağmurda ne yapacaklarını kara kara düşünüyor.

Günümüz koşullarında patates, soğan gibi ürünlerin bulunduğu kamyon kasasına branda çekerek sıcak havadan etkilenmemeye çalışan esnaf, yaklaşan yağmur ve kardan nasıl korunabilip satış yapabileceklerinin telaşına düştü.

Kış gelmeden kendilerine kapalı bir mekan arayan Patates ve Soğan satıcısı esnaf oda ve belediyenin kendilerine bu konuda yardımcı olmasını talep ediyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
her şeye kıllanan adam - 4 yıl önce
yazı bir dert kışı bir dert :) sayın belediye yetkilileri ortaya 4 tane soba koyar ısınır :)
Avatar
gurbetin alimi - 4 yıl önce
bu kadar nankör bir kesim yok. zaten onanını da göremezsin. eskiden ne yapıyorlardı aceba?
Avatar
muammer - 4 yıl önce
pazar yeri aşağıda iken ne yaqıyorsanız aynısını yapın