banner461
banner195

Yaban Domuzunda Müdürlüğün Cevabını Bekliyorlar

Nevşehir’in Uçhisar beldesinde son yıllarda baş gösteren yaban domuzu ile mücadele konusunda çiftçi elleri kolları bağlı durumda.

Yaban Domuzunda Müdürlüğün Cevabını Bekliyorlar
17 Haziran 2014 Salı 17:38

banner143
banner134

 Müdürlüğün Cevabını Bekliyorlar

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Uçhisar beldesinde son yıllarda baş gösteren yaban domuzu ile mücadele konusunda çiftçi elleri kolları bağlı durumda.

Ekili arazilere zarar veren ve son birkaç yıldır ekili arazilere ciddi oranlarda zarar verdiği gözlenen yaban domuzları ile mücadele edemeyen Uçhisarlı Çiftçiler Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün konuyla ilgili kararını bekliyor.

Uçhisar kasabasında Mahalle Muhtarı da olan Üretici Savaş Çehrili, “Yaban domuzları son yıllarda beldemizdeki ekili arazilere çok büyük zararlar verdi. Özellikle Kabak, Patates, Mısır gibi ürünlerin ekili olduğu arazilerimizde büyük zararlar var. Konuyla ilgili gıda, tarım ve hayvancılık il müdürlüğüne başvuruda bulunduk. Yaban domuzları ile mücadele konusunda neler yapmamız gerektiğini sorduk. Onlarda Orman ve Su İşleri Müdürlüğüne bir yazı yazacaklarını ve ardından konuyla ilgili nasıl bir mücadele sergilememiz gerektiğini bize aktaracaklarını ifade ettiler. Şimdi gıda, tarım ve hayvancılık İl Müdürlüğünün cevabını bekliyoruz. Yaban domuzlarından zarar gören üreticiler her gün gelip Muhtarım ne oldu bir karar verildi mi? Diye soruyor. Yetkililerin bir an önce yaban domuzları ile nasıl mücadele etmemiz gerektiğine dair kararlarını bizlere bildirmelerini ve bu konuda bizlere gereken desteği vermelerini bekliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
savas - 4 yıl önce
abi bu konuyu sen çözen uçhisar senle gurur duyuyor sen bitanesin
Avatar
goremeli - 4 yıl önce
Keşke vurun deseler de domuz avlasak
Avatar
galip - 4 yıl önce
bildiğim kadarıyla, bu işlerin takibini belediye daha sağlıklı yapardı. muhtarımız yetkili makamlara ulaşmakta yetersiz kalıyor. vatandaşlarımız resmi olarak belediyeye başvuru yaparlarsa anında çözüme kavuşturulacaktır.
Avatar
ucasar halkı - 4 yıl önce @galip
belediye yalakası seni belediye çözecekmiş hangi belediye belediye mi kaldı uchisarda rahmetli osman cavusdan sonra uchisar a bi adam geldi mi söyleyin hıh belediyeymiş güleyim bari
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
abi bu burokratlar hepsi is yapmazlar yarlarsa kim yapacak yalakaligi , dalkavuklugu bu kalkinma partisine, is yapma ispiyon yap misali. sahsen benim arasime zarar versin domuz kokunu kazirim istersen arkalarindan yavrularida olsa acimam acirsam acinacak durama duserim elektik verin vurun zehirleyin birseyler yapin
Avatar
Resûl Erdal - 4 yıl önce
Muhtar görevini yapıyor yalakalıkla alakası yok .
Avatar
Savaş Çehrili - 4 yıl önce
Kimsenin piyonu değilim. Yönetilecek değil yönetecek adamım. Bu girişimden belediyenin alakası yok vatandaşımızın menfatini korumak için şahsi gayretlerimdir.
Avatar
Uçhisarlı - 4 yıl önce
Domuz giderek ciddi bir sorun olmaya başladı . Bu soruna çözüm olacak olumlu adım atmaya çalışılması lazım . Çözüm arayanlara mani değil destek olmak lazım.