banner461
banner195

Yağışlı Hava Turisti Etkiliyor

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de son günlerdeki yağışlı ve kapalı hava turisti de olumsuz etkiledi.

 Yağışlı Hava Turisti Etkiliyor
28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:51

banner143
banner134

 Yağışlı Hava Turisti Etkiliyor

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de son günlerdeki yağışlı ve kapalı hava turisti de olumsuz etkiledi.

Kapadokya bölgesinin en önemli turistik merkezi konumundaki Göreme beldesinde yerli ve yabancı turistlerin kapalı ve yağışlı havalarda genelde turistik merkezleri gezmek yerine konaklama tesislerinde zaman geçirdiği gözleniyor.

Bölgede turizmin en canlı geçmesi beklenen döneminde gelen yağışların ve havaların kapalı olmasının yerli ve yabancı turisti olumsuz etkilediğine dikkat çeken yöre turizmcileri, özellikle son bir haftadır turistin konaklama tesislerinden çıkmayarak bu tesislerin kendilerine sunduğu çeşitli aktivitelerle gününü geçirdiğinin gözlendiğini ifade etti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
cokmu onemli - 4 yıl önce
Etkilesin kurakliktan idir
Avatar
Yaşar TAŞKESEN - 4 yıl önce
yağiş olmamasida çi̇ftçi̇leri̇ etki̇li̇yor. o kadar yağmur duasına çıkıldı. çok şükür dualar kabul oldu da rabbim darlıktan kurtardı.