banner461
banner195

Yarın sabah namazına davetlisiniz

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında bir ilk gerçekleşecek. 18 Mart günü sabah namazında, 81 il ve 957 ilçenin merkez camilerinde, aynı anda yüzbinlerce el, şehitlerin aziz ruhu için duaya açılacak. Nevşehir'de de program il merkezi ve ilçelerde yapılacak

Yarın sabah namazına davetlisiniz
17 Mart 2015 Salı 18:04

banner143
banner134
 Nevşehir'de de sabah saat 05:00'te başlayacak olan program Kurşunlu Camii'nde düzenlenecek. İl Müftüsü Yakup Öztürk'ün kıldıracağı sabah namazının ardından Çanakkale'de canını veren 250 bin şehidimiz için aşrı şerifler okunacak hatim duası yapılacak.

Nevşehir il merkezi ve tüm ilçe merkezlerinde de düzenlenecek olan programa İl Müftülüğü tarafından yapılan duyuru ile tüm vatandaşlarımız davet edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında bu yıl bir ilke imza atıyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı münasebetiyle 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta 18 Mart günü sabah namazında aynı anda şehitlerin ruhu için eller duaya açılacak. Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek programda, Kuran’ı Kerim’den ayetlerin okunmasının ardından tekbirler, tehliller ve salat ü selamlarla aziz şehitlerin ruhları şad edilecek. Aynı anda tüm yurtta eller semaya açılıp, şehitlerin aziz ruhları için milyonlarca kişi dua edecek. 18 Mart sabahında tek yürek haline gelecek Türkiye, şehitlerini rahmet ve minnetle anacak.

 

81 ilde sabah namazı ile başlayacak Çanakkale Şehitleri’ni anma programı kapsamında namaz sonrası vatandaşlara, Çanakkale’de vatanını savunmak için mücadele veren askerlerin yaşadıklarının hissedilmesi için “asker tayını” dağıtılacak. Her camide, vatandaşlara, buğday çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ile tayın ekmeğinden oluşan öğün ikram edilecek. Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet temiz - 3 yıl önce
Sabah namazlarinda calisan imamlari gormek muttluluk verici.