banner461
banner195

Yaş Sebze ve Meyve Hali Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürüyor

Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkı’ndaki 5957 Sayılı Kanun gereğince, Nevşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Hâli Müdürlüğü’ne bağlı Hâl Zabıta ekipleri ,şehir merkezi...

Yaş Sebze ve Meyve Hali Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürüyor
15 Temmuz 2016 Cuma 11:17

banner143
banner134
Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkı’ndaki 5957 Sayılı Kanun gereğince, Nevşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Hâli Müdürlüğü’ne bağlı Hâl Zabıta ekipleri ,şehir merkezi ile şehirlerarası yollarda denetim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sabah saatlerinde şehir merkezinde ve gece de Nevşehir’in şehirlerarası yol ağına giren bölgelerde denetimlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Hâli Müdürlüğü’ne bağlı Hâl Zabıta ekipleri, yaş sebze ve meyvelerin hâl kayıt sistemine kayıtlı olup olmadığını kontrol ediyorlar.

Nevşehir Belediyesi Hâl Müdürlüğü tarafından oluşturulan denetim ekipleri, Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkı’ndaki 5957 Sayılı Kanun gereğince, kanuna uygun davranmayanlar hakkında da cezai işlem de uyguluyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.