banner461
banner195

‘Yaslıada’ Bu Akşam Sahneleniyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Başbakanı merhum Adnan Menderes ve Yassıada mahkumlarının son günlerinin anlatıldığı ‘Yaslıada’ isimli tiyatro eseri, 12 Nisan Salı günü Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.Nevşehir...

‘Yaslıada’ Bu Akşam Sahneleniyor
12 Nisan 2016 Salı 12:42

banner143
banner134
Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Başbakanı merhum Adnan Menderes ve Yassıada mahkumlarının son günlerinin anlatıldığı ‘Yaslıada’ isimli tiyatro eseri, 12 Nisan Salı günü Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.
Nevşehir Belediyesi ile HAK İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanlığı işbirliği ile sahnelenecek Yaslıada’yı, Fatih Gülbaba kaleme aldı ve Sami Gülbaba yönetti.
Adnan Menderes’li yılların ilk kez tiyatro sahnesine konmuş olması yönüyle önem taşıyan Yaslıada isimli tiyatro eseri merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının Yassıada’ daki son 48 saati anlatılıyor. Oyunda başlıca rolleri Seyfullah Kartal, Vahdet Çakar, Alper Türedi, Hüseyin Santur, Eşref Seyitoğlu, Erdem Yılmaz ve Yiğit Kartal paylaşıyor.
Yaslıada isimli tiyatro eseri, 12 Nisan Salı günü saat 19.00’ da Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.