banner461
banner195

Yazıhüyük Kasabasında Çilek ve Mantar Yetiştiriciliği Kursları Başlıyor

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Derinkuyu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Yazıhüyük Kasabasında Bayan vatandaşlarımız için "Çilek Yetiştiriciliği " Erkek vatandaşlarımız içinde "Mantar Yetiştiriciliği" Kursları açılacağı belirtildi.

Yazıhüyük Kasabasında Çilek ve Mantar Yetiştiriciliği Kursları Başlıyor
19 Mart 2013 Salı 16:37

banner143
banner134

 Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl  Müdürlüğü ve Derinkuyu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Yazıhüyük Kasabasında Bayan vatandaşlarımız için "Çilek Yetiştiriciliği " Erkek vatandaşlarımız içinde "Mantar Yetiştiriciliği" Kursları açılacaktır.Kurslara katılmak isteyen vatandaşlarımızın  İş Kurumu İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.Çilek yetiştiriciliği kursuna 20 bayan vatandaşımız,Mantar yetiştiriciliği kursuna da 15 erkek vatandaşımız katılabileceklerdir.

 

Kurslar  25 Mart 2013 Patartesi gününden itibaren kasabamız Yazıhüyük Ortaokulunda açılacak olup; 2 ay süreyle devam edecektir.KURS Saatleri hafta içi hergün saat:15:00-18:00 arasında olacaktır.

 

Son başvuru tarihi 21 Mart 2013 Perşembe günü saat:17:00 'de sona erecektir.Seçme işlemleri 22 Mart 2013 Cuma günü Saat :15:00'de Yazıhüyük Ortaokulu Konferans salonunda Kur'a usulü ile yapılacaktır.Tüm kasabamız halkının bilgisine duyurulur.

 

MÜRACAAT ŞARTLARI:

 

1) 18-65 yaş aralığında olmak,

 

2) İşsiz olmak,

 

3)Yazıhüyük Kasabamızda ikamet etmesi gerekmektedir,

 

4)İl Müdürlüğünün İş ve Meslek Danışmanı Hizmetinden faydalanmak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
işkur - 5 yıl önce
işkurun eski logosunu kullanıyorsunuz.