banner461
banner195

Yeni Haftanın İlk Üç Gününde Yağış Yok

Nevşehir’de bu yıl bir önceki seneye göre geç yağan kar yağışının ardından hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde artması bekleniyor.

Yeni Haftanın İlk Üç Gününde Yağış Yok
05 Aralık 2015 Cumartesi 14:09

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bu yıl bir önceki seneye göre geç yağan kar yağışının ardından hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde artması bekleniyor.

Meteorolojik tahminlere göre ilimizde hafta sonundan itibaren hava sıcaklıkları artışa geçiyor. Gerek gündüz gerekse gece sıcaklıkları 9 Aralık 2015 Çarşamba gününe kadar gündüz 7 dereceye kadar çıkacak.

Cumartesi günü -6 dereceye kadar düşen gece hava sıcaklığının ise Çarşamba gününe kadar -2 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

Önümüzdeki haftanın ilk üç gününde hava sıcaklıklarının artışı ile birlikte özellikle araç sürücülerinin yollardaki buzlanma ve gizli buzlanma olaylarına karşın daha dikkatli olmaları isteniyor. Karların erimesiyle birlikte yollarda meydana gelebilecek buzlanmaya karşın 1 Aralık tarihinden itibaren kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilen araçların yolda daha dikkatli seyir etmesi bekleniyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.