banner461
banner195

“Yeni Hizmet Binası ve Ticaret Merkezinden Belediyemizin Kaybı Yok”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Merkezinde inşaatı devam eden Yeni belediye hizmet binası ve Ticaret Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunurken, müteahhitten kaynaklanan sorundan ne belediyenin, ne de Nevşehir’in bir kaybının söz konusu olmadığını söyledi.

“Yeni Hizmet Binası ve Ticaret Merkezinden Belediyemizin Kaybı Yok”
04 Mayıs 2015 Pazartesi 23:46

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Merkezinde inşaatı devam eden Yeni belediye hizmet binası ve Ticaret Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunurken, müteahhitten kaynaklanan sorundan ne belediyenin, ne de Nevşehir’in bir kaybının söz konusu olmadığını söyledi.

Söz konusu inşaatın tamamlanmasının gecikmesinden dolayı Müteahhit firmanın günlük 10 bin TL ceza ödemek durumunda kaldığını kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, firmanın ortakları arasında çıkan sorunların yapılan anlaşmaya göre Belediyeyi kesinlikle bağlamadığını, bu konuda yaşanan sıkıntının istenirse önümüzdeki günlerde ihalenin fesih edilmesine kadar gidebileceğini belirtti.

Ünver, “Yeni belediye hizmet binamız ve ticaret merkezimizin inşaatında bizim açımızdan herhangi bir sıkıntı yok. Müteahhit firmanın ortakları arasında bir takım anlaşmazlıklar yaşanmış ve inşaat gecikmiş durumda. Ancak yapılan anlaşma doğrultusunda firma günlük 10 bin TL ceza ödemek durumunda kalıyor. Bu şartlarda gider ve bu firmanın inşaatı teslim edemeyeceğinden yana bir endişemiz doğarsa ihaleyi fesih etme hakkımız var. Üstelik mevcut inşaat belediyemize devredilmek üzere. Bu durumundan ne belediyemizin ne de Nevşehir’in bir kaybı kesinlikle söz konusu değil. İnşallah Nevşehir’imiz en kısa sürede yeni bir belediye hizmet binasına ve güzel bir ticaret merkezine kavuşacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vecdi - 3 yıl önce
herkese kusur bulan belediyede işler durdu demekki herkesin başına gelirmiş büyük konuşmayacaksın
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Oval ofismi yaptırıyon hasan abi.
Avatar
Hizmet - 3 yıl önce
nevşehire hizmet cezalandırılmamalı..yazık emeklere..kayıp hepimizin..ağır şartlarda yapılan çalışma malesef muvaffak olmuyor..
Avatar
VATANDAŞ - 3 yıl önce
bu firma inşaatı bitiremez diye artık endişe etsek iyi olur bu bina bir senede bitecekti diye hatırlıyorum tabelasından ama tabelası utanıldığı için kalkmış durumda sanırım.firma günlük 10 bin tl ödeyecek durumu olsa inşaata devam eder.lütfen süreçler hızlı işlesin.90 larda yarım kalan türkiyedeki diğer projelere dönmesin. akp kendine gel
Avatar
yazık - 3 yıl önce
yap işlet devret ile otel yapılacağını biliyoruz. hatta satış bile olabilirmiş. yazık çok yazık