banner461
banner195

Yeni Hükümet Binası hayal mi Oldu?

Son yıllarda turizm yatırımları ile gündeme gelen ve isminden sıkça bahsedilen Kozaklı ilçesinde mevcut Hükümet Konağı’nın ihtiyaca cevap verememesi ile birlikte yeni bir hükümet konağı binasının yapımı gündemde.

 Yeni Hükümet Binası hayal mi Oldu?
25 Haziran 2014 Çarşamba 16:50

banner143
banner134

 Yeni Hükümet Binası hayal mi Oldu?

NEVŞEHİR(MHA) Son yıllarda turizm yatırımları ile gündeme gelen ve isminden sıkça bahsedilen Kozaklı ilçesinde mevcut Hükümet Konağı’nın ihtiyaca cevap verememesi ile birlikte yeni bir hükümet konağı binasının yapımı gündemde.

Kozaklıda gerek nüfus artışı gerekse fiziki gelişime paralel olarak kamu binalarının yetersizliği ve burada görev yapan kamu personelinin kısıtlı imkanlarda hizmet vermeleri tartışılır oldu.

Mevcut hükümet konağının 1954 yılından bu yana hizmet vermesi ve binanın artık işlevini yerine yetiremez hale gelmesi yeni bir hükümet konağı yapımını gündeme getirdi. Bu konuda bakanlık ile yapılan yazışmalar sonucu mevcut binanın onarımı için 2013 bütçesinden 120 bin lira ödenek gönderildiği öğrenildi.

Nevşehir’in termal turizmi ile ünlü Kozaklı ilçesine yeni ve modern bir hükümet binası yapımı için Kaymakamlık tarafından İçişleri Bakanlığı'na teklif yapıldı. Bakanlığın uygun görmesi halinde yeni bina yapımı için ihaleye çıkılacak ve Kozaklı yıllar sonra vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet verebilen bir hükümet konağına kavuşmuş olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Zor - 4 yıl önce
Iktidarın yönetiminden gitti hemen sıkmaya başladılar yapmazlar