banner461

Yeni Kampanya Eylül Ayında Başlayacak

Bölgenin en önemli diş sağlığı merkezi olmaya aday, Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Eylül ayından itibaren yeni bir diş tarama kampanyası başlatılacak.

banner503
 Yeni Kampanya Eylül Ayında Başlayacak
30 Haziran 2014 Pazartesi 18:47

banner143
banner134

 Yeni Kampanya Eylül Ayında Başlayacak

NEVŞEHİR(MHA) Bölgenin en önemli diş sağlığı merkezi olmaya aday, Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Eylül ayından itibaren yeni bir diş tarama kampanyası başlatılacak.

2013 -2014 Eğitim öğretim sezonunda 10 bin öğrenciye diş taraması yapan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte yeniden il genelinde diş taraması kampanyası başlatmaya hazırlanıyor. Ağız ve Diş Sağlığı bilincinin ilkokul çağlarından itibaren yerleştirilmesini hedefleyen kampanyada hedef 10 binin üzerinde ilkokul çağındaki çocuğu diş taramasından geçirmek, bilgilendirmek ve tedavi gerektiren hususlarda ise çocukları ağız ve diş sağlığı merkezine davet ederek burada tedavilerini yaptırmak olacak.

10 bin dolayında ilkokul çağı çocuğa yönelik gerçekleştirilen diş taramasından önemli sonuçlar çıkarıldığını belirten Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Vural Özçelik, okullarda yapılan diş tarama kampanyalarının yanında 182 telefon hattı ile MHRS sisteminden kendilerine ulaşan çocuk yaştaki hastaların eğitimine büyük önem verildiğini söyledi.

Eylül ayının ortalarından itibaren Nevşehir ili genelini kapsayan yeni bir kampanya başlatmak amacında bulunduklarını söyleyen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Vural Özçelik, yeni sezonda 10 binin üzerinde çocuğun diş taramasından geçirilerek ağız ve diş sağlığı konusunda da etkin bir eğitim verileceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
doktor - 6 yıl önce
kalitesiz diş yapmakla övünün......
Avatar
ahi - 6 yıl önce
bölgenin en önemli diş saglıgı mekeziymiş :)) adamlar daha yirmilik dişi bile çekemiyor
Avatar
Dt - 6 yıl önce
bu doktor rumuzlu kişinin diş hekimleriyle bir derdi var herhalde