banner461
banner195

Yeni Mahalle Şimdilik Yok

Nevşehir İl Merkezinde kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle resmi kişiliklerini kaybeden mahallelerin yerine yeni mahalle kurulmasının düşünülmediği belirtildi.

 Yeni Mahalle Şimdilik Yok
04 Haziran 2014 Çarşamba 17:54

banner143
banner134

 Yeni Mahalle Şimdilik Yok

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Merkezinde kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle resmi kişiliklerini kaybeden mahallelerin yerine yeni mahalle kurulmasının düşünülmediği belirtildi.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, ilimizde Nevşehir Belediyesinin şu an için yeni bir mahalle oluşumunu düşünmediğini dile getirdi.

TOKİ ve Nevşehir Belediyesi işbirliğinde ilimiz merkezinde gerçekleştirilen ve ilk etapta Kale ve civarındaki mahallelerde uygulanan Kentsel Dönüşüm Uygulaması nedeniyle şehrin en eski yerleşim alanlarında mahalleler boşaltılmış ve yerel seçimle birlikte bu mahallelerin resmi kişilikleri de ortadan kaldırılmıştı.

30 Mart yerel seçimlerinin ardından 21 Mahalleye düşen Nevşehir il merkezinde yeni bir mahalle oluşumuna şu an için gidilmesinin düşünülmediğine dikkat çeken Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, ilerleyen zamanlarda Nevşehir Belediyesinin bu konuda yeni bir çalışma içerisine girebileceğini de dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.