banner461
banner195

Yeni Proje Seçim Sonuna Kaldı

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde halen devam eden ilk etap TOKİ konutlarının ardından ikinci etap konutların yapımı da planlanıyor.

Yeni Proje Seçim Sonuna Kaldı
06 Ocak 2014 Pazartesi 11:34

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde halen devam eden ilk etap TOKİ konutlarının ardından ikinci etap konutların yapımı da planlanıyor.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, ilçede TOKİ konutlarına yoğun bir ilginin bulunduğunu açıkladı.

Dursun: “Halkımız ben belediye başkanı seçilmeden önce ilçemize bir Fakülte veya Yüksekokul kurulmasını ve TOKİ konutlarını hayal etti. Her ikisi de bizim dönemimizde hayata geçti. Şu anda ilçemizde bulunan yüksekokulda bin 100 öğrenci öğrenim görmekte ve bu sayı önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Yüksekokul ilçemize ciddi bir ekonomik canlılık getirdi ve halkımız bunu benimsedi. Önümüzdeki yıllarda yüksekokulumuz için yeni bir bine ve kampus alanı projemiz bulunmakta. TOKİ konutlarına vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi ve 2. Etap çalışmalarına önümüzdeki yıl içerisinde başlanacak. Bu etabımızda diğerine yakın olarak inşa edilecek. Bu alanların tamamlanması ile birlikte şehrimiz ırmağın her iki yakasına da yayılmış olacak. Bunun yanında ırmak boyunca yapacağımız düzenleme çalışmaları ile birlikte yeni mesire alanları, yürüyüş yolları ve parklar oluşturacağız” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Uçhisarlı - 4 yıl önce
başkanım yolun açık olsun