banner461
banner195

Yeni TOKİ Projesi Hazırlıkları Sürüyor

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde halen devam eden ilk etap TOKİ konutlarının ardından ikinci etap konutların yapımı da planlanıyor.

Yeni TOKİ Projesi Hazırlıkları Sürüyor
30 Ocak 2014 Perşembe 21:46

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde halen devam eden ilk etap TOKİ konutlarının ardından ikinci etap konutların yapımı da planlanıyor.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, ilçede TOKİ konutlarına yoğun bir ilginin bulunduğunu açıkladı.

Dursun: “Halkımız ben belediye başkanı seçilmeden önce ilçemize bir Fakülte veya Yüksekokul kurulmasını ve TOKİ konutlarını hayal etti. Her ikisi de bizim dönemimizde hayata geçti. Şu anda ilçemizde bulunan yüksekokulda bin 100 öğrenci öğrenim görmekte ve bu sayı önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Yüksekokul ilçemize ciddi bir ekonomik canlılık getirdi ve halkımız bunu benimsedi. Önümüzdeki yıllarda yüksekokulumuz için yeni bir bine ve kampus alanı projemiz bulunmakta” dedi.  

İlçelerinde TOKİ tarafından başlatılan toplu konut projesinin şu anda yüzde 50 aşamasına geldiğini ve 300 konutun yapımının 2014 yılında tamamlanacağını kaydeden Dursun, 2. Etap TOKİ konutları içinde çalışmaların sürdüğünü açıkladı. TOKİ’nin ilçelerinde 300 yeni konut daha yapacağını belirten Dursun, yeni konut alanı içerisinde TOKİ tarafından ilkokul ve cami inşaatının da gerçekleştirileceğini ifade etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
cevdet açıkgöz - 4 yıl önce
daha önceki ni bitirememiş, kaldı ki bu devletin tokisi, yapmadığı hizmetleri toki ile kapatmaya kalkışana sandıkta hesap soracağız merak etmesin.. başkannn hesap soracağız sandıkta...