banner461
banner195

Yeniden Yapılandırma Belediyelere Umut Oldu

Nevşehir’de bazı belediyelerin oldukça yüksek SGK borcu altında yeni dönemde nasıl belde ve ilçelerine hizmet götürebileceği de merak konusu oluştu. Belediyelerin büyük bir bölümünün yeniden yapılandırma ile bu sıkıntıyı geride bırakmaya çalıştığı gözleniyor.

 Yeniden Yapılandırma Belediyelere Umut Oldu
25 Ekim 2014 Cumartesi 19:55

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bazı belediyelerin oldukça yüksek SGK borcu altında yeni dönemde nasıl belde ve ilçelerine hizmet götürebileceği de merak konusu oluştu. Belediyelerin büyük bir bölümünün yeniden yapılandırma ile bu sıkıntıyı geride bırakmaya çalıştığı gözleniyor.  

İlimizde SGK borçlusu belediyelerin başında Ürgüp Belediyesi geliyor. Ürgüp Belediyesinin SGK’ya 5 Milyon 579 TL borcu bulunduğu bildiriliyor. Sıralamada ikinci sırayı CHP’li Selmanpakoğlu’nun üç dönemdir yönettiği Hacıbektaş belediyesi var. Hacıbektaş belediyesinin 2 Milyon 582 bin TL borcu var.

SGK’ya en çok borcu bulunan belediyeler sıralamasında Kozaklı Belediyesinin 2 Milyon 168 bin TL, Avanos Belediyesinin 1 Milyon 674 bin TL, Nar Belediyesinin 1 Milyon 225 bin TL, Çat Belediyesinin 992 bin TL, Kavak Belediyesinin ise 776 sin 766 bin TL borçlu olduğu belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.