banner461
banner195

Yetimler Üşümesin... Haydi Bir Yetimde Sen Giydir!

1-7 Ekim 2017 Camiler ve Din Görevliler Haftası dolayısıyla Diyanet İşleri  Başkanlığı Nevşehir İl Müftülüğü tarafından “ Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun” projesi çerçevesinde...

Yetimler Üşümesin... Haydi Bir Yetimde Sen Giydir!
02 Aralık 2017 Cumartesi 15:09

banner143
banner134
1-7 Ekim 2017 Camiler ve Din Görevliler Haftası dolayısıyla Diyanet İşleri  Başkanlığı Nevşehir İl Müftülüğü tarafından “ Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun” projesi çerçevesinde İl Müftülüğü ve  Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi öncülüğünde İmam-Hatip , Müezzin-Kayyım , Kur’an Kursu Öğreticileri ve Hayırseverlerin katkısı ile kış mevsimi dikkate alınarak “Yetimler Üşümesin Bir Yetimi de Sen Giydir” Yardım Kampanyası düzenlendi. Kampanya neticesinde 240 Yetime hediye çeki dağıtıldı.
Yetimleri temsilen bir gurup öğrenci İl Müftüsü Yakup Öztürk’ü makamında ziyaret ederek bu kampanyaya göstermiş olduğu ilgi ve destekten dolayı teşekkür ettiler.
Müftü Öztürk’ te, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra ‘‘Sevgili peygamberimizin bir yetim olduğunu, yetimleri çok sevdiğini ve yetimlere destek vermenin onun emri ve tavsiyesi olduğunu söyledi”.  
Öztürk; ‘‘Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’min ümmeti olarak bizlere düşen öksüz, yetim, kimsesiz ve düşkün olanların elinden tutmak, yardımcı olmak ve onların yanında olduğumuzu hissettirmektir. Bu kampanyamız bu konuda atılmış küçük bir adımdır. Cenabı Allah hayırsever kardeşlerimizden destek veren personelimizden razı olsun’’dedi.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.