banner461
banner195

Yıkılan Yurt Binasının Akıbeti Meçhul

Burası Nevşehir Afat Evlet Mahallesindeki Yıkılan yurt binası ve vatandaş buranın akıbeti ne olacak diye merak ediyor ...

Yıkılan Yurt Binasının Akıbeti Meçhul
11 Eylül 2015 Cuma 19:38

banner143
banner134
Burası Nevşehir Afat Evlet Mahallesindeki Yıkılan yurt binası ve vatandaş buranın akıbeti ne olacak diye merak ediyor ... 

15 Bine yaklaşan öğrenci sayısı ile İlimizin ekonomik, sosyal, kültürel manada gelişmesine yönelik en önemli umutlardan biri olan Üniversitemiz öğrencilerinin barınacak yurt bulmakta zorluk çekerken, Afat Evler mahallesindeki yurt binasının yıkılmasına kimse anlam veremedi.


Yeni eğitim öğretim dönemiyle birlikte 20 bin öğrenci sayısına ulaşması beklenen Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin öğrenci sayısı giderek artması karşısında mevcut konaklama imkanları bile öğrencilere tam olarak yetmezken, Afat Evler mahallesindeki yurt binasının yıkılarak yok edilmesine ve sonrasında burası için nasıl bir değerlendirme yapılacağı konusunda yetkili ya da ilgililerin şimdiye kadar hiç bir cevap vermemesi vatandaşları farklı yorumlara itiyor.

Mahalle sakinleri Şimdi burası ne olacak ? sorusuna ise şimdiye kadar hiçbir muhattap bulamamışlar. Yıkılan yurt binasından çıkan hafriyatların bir kısmı resimde de görüldüğü gibi ortalıkta hem çirkin bir görüntü oluşturuyor hemde insan ve çevre sağlığını tehdit eder boyutta adeta hastalığa davetiye çıkartıyor.

Konu hakkında yetkili birimlerin ise söz yerinde ise gıkı çıkmıyor...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.