banner461
banner195

Yılan Hikayesine Döndü

Nevşehir il merkezinin en önemli turistik değeri olarak öne çıkan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin restorasyon çalışmaları adeta yılan hikayesine döndü.

Yılan Hikayesine Döndü
11 Haziran 2015 Perşembe 16:43

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinin en önemli turistik değeri olarak öne çıkan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin restorasyon çalışmaları adeta yılan hikayesine döndü.

Geçtiğimiz yıl yapılacağı belirtilen ve bir türlü yapılamayan, bu yıl da halen bir gelişme yaşanmayan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin içler acısı hali dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Külliye içerisindeki Kurşunlu Camiinin küçük çaplı onarım ve tadilat çalışmalarını geçtiğimiz yıl tamamen esnafların yardımları ile yapan Cami derneği yetkilileri de bu durum karşısında şaşkın halde.

Külliye içindeki Aşevinin kapısının kırılması, külliyenin çeşitli bölümlerinde yaşanan ve acilen tadilat gerektiren alanların bir türlü başlatılamayan restorasyon çalışmaları sonucunda yapılmasını bekleyen Cami Derneği de 3 yıldır gündemde olan çalışmaların ne zaman yapılmaya başlanacağı konusunda da gerekli bilgiye sahip değil.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.