banner461
banner195

Yılbaşı Tanıtımlarına kanmayın !

Yaklaşan yılbaşı nedeniyle ilimizde yapılan yılbaşı kutlamaları tanıtımlarına itibar edilmemesi gerektiğini söyleyen Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, Vatandaşın alın teri dökerek kazandığı kazancını harama yatırmaması gerektiğinin altını çizdi.

Yılbaşı Tanıtımlarına kanmayın !
29 Aralık 2015 Salı 13:58

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Yaklaşan yılbaşı nedeniyle ilimizde yapılan yılbaşı kutlamaları tanıtımlarına itibar edilmemesi gerektiğini söyleyen Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, Vatandaşın alın teri dökerek kazandığı kazancını harama yatırmaması gerektiğinin altını çizdi.

Doğru, “Öncelikle bize ait olmayan Yılbaşı vesilesi ile bir kısım Otellerin içkili programlar tertip ettiklerini ve bu yetmiyormuş gibi halka açık alanlara Bilboardlar girdiklerini üzülerek müşahede ediyoruz. Bütün kötülüklerin Anası olarak bilinen içkinin içildiği ve Aile hayatının temellini sarsan, Özellikle Gençliği Ahlaki ifsad’a sürükleyen bu gibi programların hala bir İslam beldesinde rahatlıkla yapıldığını görmekten büyük bir ıstırap duyuyoruz. Bir diğer husus, İş yerinin tanıtımını yapan bazı firmaların kullandıkları görsellerin içerikleri,  hiç bir Müslümanın tasvip edemeyeceği türden olup, tanıtımlarda özellikle çıplak bayan görsellerini öne çıkartmaları bir Müslüman olarak bizleri üzmekle birlikte rahatsız etmektedir. Başta ilimizde ve ülke genelinde bu gibi görsellerin sınır tanımadan yayıldıklarını görmek geleceğimiz açısından ciddi endişelere sebep oluyor. Tüketim çılgınlığının hiç bir değeri tanımadan yayılması geleceğimizin manevi dinamiklerini tahrip etmekten öteye gitmiyor. Bu hatırlatmalarımızı birileri bir yere çekmeye uğraşabilir ama bizim neleri kastettiğimizi Akl-ı selim olan herkes rahatlıkla kavrayabilir. Buradan bütün kamuoyuna inancımızın bize yüklediği bir görev bilinci ile seslenmek istiyorum; Lütfen tanıtım Reklamlarında İslamın bize öğrettiği sınırlara ve mahremiyet kurallarına dikkat edelim, üç kuruş fazla kazanmak amacı ile Genel ahlak kurallarını zedeleyecek  adımları atmaktan uzak duralım. Alın teri dökerek elde ettiğimiz kazancımızı haram hale getirmeyelim”  açıklamalarında bulundu


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.