banner461

Yılmaz ''2016 Yılı Gıda Denetimleri Açısından Yoğun Bir Yıl Oldu''

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ’ın, 2016 yılında yapılan Gıda Denetimleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Müdürlüğümüzce 2016 yılında yapılan gıda denetimlerinin sayısı, geçmiş yıllara nazaran, en yüksek sayıda gerçekleştirilmiş bulunmaktadır.

banner503
Yılmaz ''2016 Yılı Gıda Denetimleri Açısından Yoğun Bir Yıl Oldu''
17 Ocak 2017 Salı 18:59

banner143
banner134
Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ’ın, 2016 yılında yapılan Gıda Denetimleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Müdürlüğümüzce 2016 yılında yapılan gıda denetimlerinin sayısı, geçmiş yıllara nazaran, en yüksek sayıda gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Öncelikle, bu konuda çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Halkımızın güvenilir gıdaya ulaşması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bizim yaptığımız denetimler dışında, her vatandaşımız bir gıda denetçisidir. Alışveriş yaparken ya da toplu tüketim işletmelerinde hizmet alırken karşılaştığı olumsuzlukları “Alo Gıda 174” hattına bildirmeleri durumunda, söz konusu olumsuzlukların düzeltilmesine katkıda bulunmuş olacaklardır.” dedi.

Açıklamasının devamında yapılan denetimlerle ilgili olarak sayısal verileri bildiren YILMAZ; “İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimiz tarafından, Yem ve Gıda Üretimi, satışı ve toplu tüketimi yapılan işletmelere yönelik olarak, 2016 yılı içerisinde; toplam 4.361 adet denetim gerçekleştirilmiştir.  Alo 174 Gıda Hattına yapılan 258 adet başvuru sonuçlandırılmıştır. Bakanlığımızın ulusal takip ve İzleme Programı, İl Yıllık Planı ve diğer denetimler neticesinde, 152 adet üründen numune alınarak analizi yaptırılmıştır. Tüm bu denetimler sonucunda olumsuzluk tespit edilen 25 işletmeye toplam 61.020 TL para cezası uygulandığını” belirtti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.