banner461
banner195

Yılmaz’ın Önerisine Kulak Veren Olmadı

Ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesini yerli ve yabancı turistlere tanıtan Turist Rehberleri bölgedeki turist ören yerlerinin kirletildiğinden yana dertli.

Yılmaz’ın Önerisine Kulak Veren Olmadı
22 Haziran 2015 Pazartesi 14:44

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesini yerli ve yabancı turistlere tanıtan Turist Rehberleri bölgedeki turist ören yerlerinin kirletildiğinden yana dertli.


Nevşehir Rehberler Derneği Başkanı Sami Yılmaz, bölgedeki turistik ören yerlerinde karşılaşılan çevre kirliliği sorununun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğine işaret etti.

Bölgedeki en önemli sorunlarından birisinin çevre kirliliği olduğuna dikkat çeken Yılmaz, bazı vatandaşların duyarsızlığı nedeniyle bölgedeki turistik merkezlerin kirletildiğini, bu konuda bilinç oluşmasının önemli olduğunu söyledi.

Yılmaz, çevre kirliliğinin önlenmesi için belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının da çalışmalarını artırması gerektiğini ifade ederken, oluşturulmasını istedikleri komisyonun bu konularda da çalışma yapabileceğini ifade etti.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.