banner461
banner195

Zaman o zamandır...

Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı ve Eğitimci -Yazar Ahmet Belada Sosyal paylaşım sitesinden yapmış olduğu açıklamasında üç madde ile Ülkemiz üzerinde oynana oyunları gözler önüne bakın nasıl seriyor...

Zaman o zamandır...
27 Şubat 2014 Perşembe 10:27

banner143
banner134

Söylem ve eylemde ne kadar ölçülü olduğumu hemen tüm yakınlarım ve beni tanıyanlar bilir. Fethullah Gülen ile Hükumet arasında cereyan eden tartışma konusunda da tarafım belli ve net olmasına rağmen gene de ölçülü dil kullanılmasını söyleyip durdum. Son günlerde bizzat kendilerinden duyduğum bazı sözler beni hayli rahatsız etti. 

Sizlerle paylaşmak istiyorum. Birincisi Hükumet kanadının söyledikleri son derece açık sinsice yapmıyor. 

Fakat Fethullah Gülen'in (bağlılarının) ne söylediği ve yaptı açık değil. Gizemli bir yöntem uyguluyorlar. Dinlediklerimden bir kaçı:
1- Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere Hükumete kahhariye (kahrolmaları için dua etmek) okumak...
2- Her mütevellinin en az 100 kişinin AK-PARTİ'ye oy vermemesi için çalışma yapmalarını istenmesi...
3- Nasıl ki, Peygamberimizin amcası Abbas ta İslamın son yıllarında Müslüman olduğunu açıklamış sa, şimdi bizde Hükumete karşı tavrımızı açığa vurmalıyız. Zaman o zamandır... 

Bunlar bizzat dinlediklerim dahası da var. (Kendisinin de mütevelli olduğunu söyleyen bir arkadaştan 26.02. 2014 tarihinde dinledim) dostlarımla paylaşmak istedim.
Cebrail'in kuracağı partiye bile katkıda bulunmak istemeyen, partiler üstü tavır sergileyen Fethullah Gülen, AK_PARTİ'yi koşulsuz desteklerken birden bu hale gelmesi tuhaf değil mi?
Dünyanın hemen her yerinde Okulları, talebeleri ve ders veren hocalar varken onları değil de onun BANKASYAYI kurtarmaya çalışması garip değil mi?
Üzgünüm ama tüm bunlar beni çok rahatsız ediyor. Bir noktaya gelen Türkiye'mizin zarar görmesine, üstelik İslami değerleri önemseyen insanlar tarafından yapılıyor olması can sıkıcı. 
Ne yazık ki, bunlar oluyor...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir50 - 4 yıl önce
hocam gündeme olan duyarlılığınız ve açıklamalarınızdan dolayı sizden allah razı olsun. islam toplumu hedef alınarak türkiyeye ve recep tayyip erdoğana yapılan bu çirkin ve asılsız saldırılar halkımızın nazarında kimin vatan ve islam için çalıştığını kiminse abd ve yanlaşlarına çalıştığını açıkca göstermektedir. oyun çok büyük gözümüzü açmamız lazım. allah müslümanın doğru ve dürüstün yanında olsun. saygılarımla...
Avatar
karantina50 - 4 yıl önce
hocam ayakkabı kutularından içeride olan bakan çoçuklarından bahsetmemişsiniz
Avatar
kale - 4 yıl önce
bir önceki yazındada bu konuya neğinmiştin nedense ayakkabı kutularından hiç bahsetmiyorsun hocam.
Avatar
DAMAT - 4 yıl önce
hocam allah razı olsun.aynı acıları bizde yaşıyoruz.allah haklının yanında olsun inşaallah
Avatar
erci - 4 yıl önce
"kul küllüm müterabbisun fe terabbesu fe se ta'lemune men ashabüs sıratıs seviyyi ve menihteda" (tâhâ 135)
Avatar
dış güçler - 4 yıl önce
dış güçler diye diye ülkenin kasasını soyun bakalım.torunlarımıza ülkenin borçlarını bırakırsınız değil mi!allah c.c. ve kulları razı olur mu acaba bu gidişe!ahlak,vicdan,değerler ayaklar altına alınıyor.yapılan yolsuzluğun üzeri örtülüyor.ak değil şuan kara.
Avatar
murat duru - 4 yıl önce
hocam akpartide temayülden 1 ci çıktın koymadılar açıga aldılar milli egitimde yıllarca boş boş oturdun hala iyi niyetli bakman güzel.yeni̇len pehli̇van güreşe doymaz.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
sayın ahmet belada bey milletin hakkının yenmesini,yolsuzluğu,zülmü hiç görmüyor musunuz, yoksa işinize mi gelmiyor, çıkarlarınıza mı ters geliyor. milletin hakkını, yetip hakkını bir kılıf bulup yeniyorsa şahsen ben hakkımı helal etmiyorum,kim olursa olsun. milletin dikkatini başka yere çekmeye çalışmayın.el insaf,el vicdan.