banner461
banner195

Cumhurbaşkanına destek için 3 aydır yollarda

DSP’nin eski genel başkan adayı Erol Özavcı, Başkanlık sistemine destek olmak için üç ay önce kendi aracıyla Kocaeli’den başladığı Türkiye turunu tamamladı.

Cumhurbaşkanına destek için 3 aydır yollarda
23 Temmuz 2016 Cumartesi 11:42

banner143
banner134
Son durağı Niğde olan Özavcı, 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a ve 2015’teki Genel Seçimlerde Ahmet Davutoğlu’na destek için tek başına Türkiye turu çıkmıştı.
Erol Özavcı bu defa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya attığı başkanlık sistemine destek olmak için Türkiye yollarına düştü. Tek başına iki aydır Türkiye turu yapan, evli ve 4 çocuk babası Özavcı, “3 aydan fazladır Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlık sistemi için destek turundaydım. Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermek için bugün Niğde’deyim. 1960’lı yıllarda ezanları susturanlar bugün ezan bu insanları susturdu. Halk sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman yanındadır. Menderes’e, Turgut Özal’a sahip çıkamadık ve bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmak için yollara çıktım. Bayrağımız bir, vatanımız bir gelin bu vatana sahip çıkın” diye konuştu.
Darbeye karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduğunu dile getiren Erol Özavcı, Erdoğan’a yazdığı şiiri okudu. Özavcı, “Başkanım sen yorma bu bedeni, bu millet biliyor uğruna kefen giyeni. Takmıyoruz artık ne darbeyi, ne Gülen’i; biz bulduk sadece hak önünde eğileni, dik dur eğilme ki bu bütün dünya bilmeli bu millet seninle doğuyor yeni Türkiye Cumhuriyeti." ifadelerini kullandı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.