banner461
banner195

Niğde Üniversitesi Milli Birlik ve Demokrasi İçin Yürüdü

Niğde Üniversitesi Senatosu darbe girişimcilerine çok sert tepki gösterdi.

Niğde Üniversitesi Milli Birlik ve Demokrasi İçin Yürüdü
18 Temmuz 2016 Pazartesi 14:52

banner143
banner134
Senato; “Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış vatan haini bir güruhun bu Milletin askeri olması bir yana, insan olarak anılması dahi mümkün değildir” dedi.
Niğde Üniversitesi akademik ve idari personeli Milli Birlik ve Demokrasiye sahip çıkmak için bir yürüyüş gerçekleştirdi. Niğde Üniversitesi Aşağı Kayabaşı Yerleşkesinde başlayıp Niğde Hükümet Meydanı’nda sona eren yürüyüş sonrası Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Rektör Prof. Dr. Adnan Görür, Niğde Üniversitesi Senatosunun Milli Birlik ve Demokrasi Bildirisini kamuoyuyla paylaştı.
Rektör Görür, 15 Temmuz 2016 günü FETÖ terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ve destekçilerinin alçakça ve haince Devletimize ve Milletimize karşı düzenlemiş oldukları kalkışma nedeniyle Niğde Üniversitesi Senatosu’nun 16 Temmuz 2016 günü saat 10.00’da toplanarak “Milli Birlik ve Demokrasi Bildirisi” yayınladığını ifade etti.
Senatonun bildirisini okuyan Rektör Görür, “Bu Millete ve onun iradesine kıymak isteyen, salya saçan vatan hainlerine ve ihanet şebekelerine yüce Milletimiz Devletiyle birlikte asla izin vermeyecektir. Devletimiz ve Milletimiz bu badireleri atlatacak güç ve kudrete sahiptir” dedi.
Rektör Görür, “Kendi milletinin, kendi polisinin canlarına kasteden, kendi Devletinin kurumlarını bombalayan, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış vatan haini bir güruhun bu Milletin askeri olması bir yana, insan olarak anılması dahi mümkün değildir. Tarihi boyunca hiçbir saldırıya uğramamış Gazi Meclisi dahi pervasızca bombalayan vatan hainleri ne yazık ki bu millete ikinci bir İstiklal Harbini yaşatmak istemiştir. Bunun bedelini en ağır şekilde elbet ödeyeceklerdir. Yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak İstiklalini kazanmış yüce Türk Milleti iradesini asla çapulcu teröristlere teslim etmeyecektir. Yüce Milletimiz bu saldırıyı gerçekleştirenleri asla unutmayacaktır, unutmamalıdır. Ülkemizi kaos ortamına sürüklemek, geleceğimizi karartmak, milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şerefsizce, alçakça ve haince yapılan her türlü saldırıya karşı milletçe karşı koymak ve vatan hainlerini asla unutmamak herkesin milli sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.
Niğde Üniversitesi Senatosunun yayınladığı “Milli Birlik ve Demokrasi Bildirisi”nde şu ifadelere yer verildi;
 
MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ BİLDİRİSİ
15 Temmuz 2016 günü FETÖ terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ve destekçilerinin alçakça ve haince Devletimize ve Milletimize karşı düzenlemiş oldukları kalkışma nedeniyle Niğde Üniversitesi Senatosu 16 Temmuz 2016 günü saat 10.00’da toplanarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına karar vermiştir.
İlk olarak, Demokrasimizi koruma sürecinde göstermiş olduğu direnç ve kararlılık dolayısıyla aziz milletimize teşekkür ediyor, bu yolda şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Üniversitemiz, FETÖ terör örgütü/PDY ve diğer darbe heveslilerinin, 21. Yüzyıl Türkiye’sinde Demokrasi ve Millet iradesini ortadan kaldırma emellerini kabul edilemez bir ihanet olarak görmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, ne yazık ki yakın tarihinde birçok defa darbe girişimlerine maruz kalmış, darbelerin kabul edilemez sonuçlarına katlanmak durumunda bırakılmıştır. Bu Millete ve onun iradesine kıymak isteyen, salya saçan vatan hainlerine ve ihanet şebekelerine yüce Milletimiz Devletiyle birlikte asla izin vermeyecektir. Devletimiz ve Milletimiz bu badireleri atlatacak güç ve kudrete sahiptir.
Kendi milletinin, kendi polisinin canlarına kasteden, kendi Devletinin kurumlarını bombalayan, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış vatan haini bir güruhun bu Milletin askeri olması bir yana, insan olarak anılması dahi mümkün değildir. Tarihi boyunca hiçbir saldırıya uğramamış Gazi Meclisi dahi pervasızca bombalayan vatan hainleri ne yazık ki bu millete ikinci bir İstiklal Harbini yaşatmak istemiştir. Bunun bedelini en ağır şekilde elbet ödeyeceklerdir. Yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak İstiklalini kazanmış yüce Türk Milleti iradesini asla çapulcu teröristlere teslim etmeyecektir.      Yüce Milletimiz bu saldırıyı gerçekleştirenleri asla unutmayacaktır, unutmamalıdır. Ülkemizi kaos ortamına sürüklemek, geleceğimizi karartmak, milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şerefsizce, alçakça ve haince yapılan her türlü saldırıya karşı milletçe karşı koymak ve vatan hainlerini asla unutmamak herkesin milli sorumluluğudur.
Niğde Üniversitesi, Milli Egemenliğin bekası, Demokrasi ve Millet iradesinin sürekliliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet var olması için Devleti ve Milletiyle birlikte, tüm darbelere ve terör saldırılarına karşı her türlü mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Yüce Milletimizi birlik ve beraberlik içinde tek yürek olarak vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, maneviyatımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz. Milli irade dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz, tanımayacağız.
Yüce Milletimize Saygıyla duyururuz.
Niğde Üniversitesi Senatosu
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.