banner461
banner195

2013 Avrupa Dil Ödülü Finalisti Altınyıldız Koleji Oldu

2008 yılında Avrupa Dil Ödülünü kazanan Nevşehir’deki ilk özel okul olan, 2009 yılında Avrupa Dil Ödülü finalisti seçilen Altınyıldız Koleji;2013 Avrupa Dil Ödülü Yarışmasında yine Türkiye Finalisti seçilmiştir.

2013 Avrupa Dil Ödülü Finalisti Altınyıldız Koleji Oldu
07 Mayıs 2013 Salı 22:48

banner143
banner134

 Türkiye finalisti seçilen okulumuza 10 Mayıs 2013 Cuma günü Avrupa Birliği Avrupa Dil Ödülü Jürisi tarafından saha ziyareti yapılacaktır.

Avrupa Dil Ödülünü önceki yıllarda kazanan ve 2 kez Türkiye finalisti olan Altınyıldız Koleji’ni kutluyoruz.

AVRUPA DİL ÖDÜLÜ YOLUNDA ALTINYILDIZ

Avrupa Birliği tarafından Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretiminde yenilikçi ve başarılı uygulamaların teşvik edilmesi ve okullara dil pasaportu verilmesi amacıyla Avrupa Dil Ödülü organizasyonu yapılmaktadır. Altınyıldız Koleji, Avrupa Birliği 2008 Avrupa Dil Ödülünü kazanmıştır. Avrupa Dil Ödülü Ulusal Jürisi tarafından izleme ve değerlendirme çalışması yapılan Altınyıldız Eğitim Kurumlarında, Danimarka ile yapılan “DATE” isimli uygulama ile İngilizce ve Almanca öğretimleri Avrupa Dil Ödülüne layık görülmüştür.

Nevşehir’de Avrupa Dil Ödülünü ilk kazanan özel okul ALTINYILDIZ KOLEJİ olmuştur.

2009 YILINDA FİNALİST OKUL

2009 yılında Avrupa Birliği Avrupa Dil Ödülüne müracaat eden Altınyıldız Koleji finalist seçilmiştir. 25 – 26 Mayıs 2009 tarihlerinde Avrupa Dil Ödülü Jürisi tarafından Altınyıldız Eğitim Kurumlarında izleme ve değerlendirme ziyareti yapılmıştır.

   2013 YILI AVRUPA DİL ÖDÜLÜ FİNALİSTİ YİNE ALTINYILDIZ KOLEJİ OLDU

Peeping Through The Window’ Pencereden Bakmak ‘isimli Comenius projemiz Eylül 2007’de başlamış ve Haziran  2009’da sona ermiştir.Proje, Almanya, İspanya, İrlanda ve Türkiye ortaklığında yürütülmüş. Projemiz, katılımcı ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlere farklı kültürleri tanıma,kendi gelenek ve göreneklerini diğer ülkelere tanıtma ve aynı zamanda kendi yaşam tarzlarıyla diğer ülkelerdeki yaşam tarzlarındaki benzerlik ve farklılıkları görme imkanı sağlamıştır.Projemiz sayesinde öğrencilerimiz,ikinci dil olarak öğrendikleri İngilizceyi kullanabilecekleri ortam elde etmişler ve kendilerini rahatlıkla ifade edebilmişler.Projede yer alan öğretmenlerimiz ise diğer okullarda kullanılan farklı öğretim yöntem ve teknikleri hakkında bilgi sahibi olmuşlar ve kendi okullarıyla kıyaslama yapma olanağı bulmuşlardır.Projemiz kültürlerarası diyalogu geliştirmek,ülkelerin birbirlerine olan önyargılarını yıkmak ve farklı kültürlere saygı duymak açısından çok büyük katkı sağlamıştır.

         Türkiye Finalisti seçilen Pencereden Bakmak isimli projemizle ve yabancı dil uygulamalarımızla 2013 yılı Avrupa Dil Ödülü Finalisti seçilen Özel Altınyıldız İlköğretim Okulumuzu kutluyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halim ver - 5 yıl önce
tebrikler.hergün altınyıldız kolejinin başarı haberleriyle gururlanıyoruz.