banner461
banner195

6 Yıldır Hizmet Yok

Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde 6 yıla yakın bir süredir kapalı bulunan Kredi Kefalet Kooperatifi Kredi imkanlarından yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

6 Yıldır Hizmet Yok
15 Mayıs 2013 Çarşamba 21:43

banner143
banner134

 NEŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde 6 yıla yakın bir süredir kapalı bulunan Kredi Kefalet Kooperatifi Kredi imkanlarından yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

2007 Yılının alınan karar doğrultusunda takip oranı yüksek olması nedeniyle kapatılan Kozaklı Kredi Kefalet Kooperatifinin yeniden açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini belirten Kozaklı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cahit Yalçın, halen 30 dolayında takibe uğramış olan esnaf ve sanatkardan kooperatifin alacaklarının tahsili konusunda çaba harcadıklarını söyledi.

 

Ekonomik açıdan beklenen durumda bulunmayan esnaf ve sanatkarın kredi kefalet Kooperatifinin de kapatılmasıyla birlikte kredi imkanlarından yararlanamaz hale geldiğini kaydeden Kozaklı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cahit Yalçın, 2007 Yılında kapatılan kooperatifin yeniden hizmete kazandırılmasını istediklerini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.