banner461
banner195

Abdullah Çatlı Nevşehir’de ki Mezarı Başında Anıldı

3 Kasım 1996 yılında Susurluk'taki trafik kazasında ölen Abdullah Çatlı, ölümünün 16'inci yıldönümünde Nevşehir'deki mezarı başında düzenlenen dini törenle anıldı...ÇAtlı ailesi tarafından bu sabah Kurşunlu Camiide Çatlı için mevlit okundu.

Abdullah Çatlı Nevşehir’de ki Mezarı Başında Anıldı
03 Kasım 2012 Cumartesi 15:25

banner143
banner134

 6 Kasım'da Dünya’nın Gözü Çağlayan’da, On Binler Çağlayan'da

Susurluk'taki trafik kazasında ölen Abdullah Çatlı, ölümünün 16'inci yıldönümünde Nevşehir'deki mezarı başında düzenlenen dini törenle anıldı.

 Çatlı İçin Nevşehir'de Mevlit Okutuldu ve Mezarı Başında dualarla Anıldı

3 Kasım 1996 tarihinde Susurluk'ta meydana gelen kazada hayatını kaybeden Abdullah Çatlı için, ölümünün 16. yıl dönümünde Nevşehir'de öğle namazı öncesinde merkez Kurşunlu Camii'nde mevlid-i şerif okutuldu. Namaz sonrasında ise cami çıkışında bisküvi arası lokum, gül suyu ve mevlit şekeri ikram edildi. Sonrasında ise tören, Kaldırım Mezarlığı'ndaki mezarı başında devam etti. Programa; merhum Abdullah Çatlı'nın annesi Remziye Çatlı, kardeşi Zeki Çatlı, aile yakınları ve Aksaray, Konya, İzmir ve Nevşehir'den gelen sevenleri katıldı. Anma töreninde Hafız Mahmut Sami Kemikkıran Kuran-ı Kerim okudu ve sonrasında dua etti. Dua sırasında Kemikkıran, Abdullah Çatlı için, "Nevşehir'in yetiştirdiği güzide insanlardan, yiğitler yiğidi, kahraman insan" deyimini kullandı.

 

Abdullah Çatlı'nın mezarı başında düzenlenen anma törenine katılan Çatlı'nın kardeşi Zeki Çatlı yaptığı kısa açıklamada, " Burada Türkiye'nin dört bir tarafından gelen yüzlerce Abdullah Çatlı'nın dostlarını, onu unutmayanları, onu sevenleri görmek sanki kendisini görmüş kadar bizleri mutlu etti. O da inanıyoruz ki mutlu olmuştur. Ruhu şad olsun. Anma programı için çok uzaklardan ve yakınlardan gelenler var ve hepsine teşekkür ediyoruz. Acıların paylaşıldıkça küçüldüğünü işte böyle idrak ederek yaşıyoruz. Ölümünün 16. Seneyi devriyesi olmasına karşın acımız halen yeni. Acımız büyük fakat dostların varlığı bizleri ayakta tutuyor." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.