banner461
banner195

Acıgöl Esnafı Zahire Pazarı İstiyor

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde esnafların büyük bölümünün geçim kaynağı haline gelen hububat alım satımının ilerlemesi için zahire pazarı talebi sürüyor.

Acıgöl Esnafı Zahire Pazarı İstiyor
30 Ocak 2013 Çarşamba 19:37

banner143
banner134

 Son yıllarda hububat ve baklagillerin alım satımı konusunda ciddi bir ivme kaydeden Acıgöl ilçesi esnaflarının büyük bir bölümünün artık öncelikli geçim kaynağı haline gelen bu konuda Nevşehir Ticaret Borsası’nın katkı sağlaması bekleniyor.

Nevşehir Ticaret Borsası başkanlığına aday her isme de aktarılan bu konuyla ilgili olarak artık ciddi bir çalışmanın ortaya konulmasını beklediklerini belirten Acıgöl esnafları, “Yıllardır geçim kaynağımız olan hububat ve baklagillerin alım satımı konusunda en büyük ihtiyacımız bir Pazar alanımızın bulunmaması. Geçmişte bu konuyla ilgili yapılan girişimler sonuç vermedi. Nevşehir Ticaret Borsasının bizlere bir öncülük ederek bu konuyla ilgili çalışmalarda bulunmasını bekliyoruz” dediler.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muharrem - 5 yıl önce
bundan yıllar önceki belediye başkanı, acıgöldeki bütün zahirecileri topladı ve zahire pazarı yapmak istedi. zahirecilerin hepsi birden "bizim hepimizin dükkanları var, biz pazar mazar istemiyoruz" dediler. (kamuoyu bunuda bilsin lütfen)
Avatar
atma recep - 5 yıl önce
acıgöldeki hiç bir esnaf bugday pazarı istemez çünkü pazar kurulursa müstahsil ve büyük para kazançları foyaları pazara çıkar devleti rahat semiremezler.
Avatar
Yusuf kar - 5 yıl önce
eski eskide kaldı biz yeni nesil olarak bugday pazari istiyoruz