banner461
banner195

Acıgöl ve Karapınar’a Futbol Sahası

Türkiye genelinde Gençlik Spor Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama çerçevesinde ilimizde Acıgöl ilçe merkezi ile ilçeye bağlı Karapınar beldesinde futbol saha yapılacağı bildirildi.

Acıgöl ve Karapınar’a Futbol Sahası
29 Ekim 2013 Salı 19:56

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde Gençlik Spor Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama çerçevesinde ilimizde Acıgöl ilçe merkezi ile ilçeye bağlı Karapınar beldesinde futbol saha yapılacağı bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının başlattığı uygulama çerçevesinde yüzde % 50’si bakanlık imkanlarından karşılanacak olan futbol sahası yapımının geri kalanı ise yerel yönetimler tarafından karşılanması isteniyor.

Geçtiğimiz aylarda ilimizdeki tüm yerel yönetimlere duyurulan bu konuya hassasiyetle eğilen Acıgöl Belediyesi ve ilçeye bağlı Karapınar belediyelerinin başvuruları üzerine önümüzdeki aylarda bu iki yerleşim alanında futbol sahası inşasına başlanacağı bildirildi.

Acıgöl ilçesi ile Karapınar beldesinde gençlerin boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerini esas alan yatırımın tamamlanması hem Acıgöl için hem de Karapınar beldesi için futbol liglerinde daha iyi temsili de beraberinde getirecek. Acıgöl ve Karapınar beldesi yıllardır ilimizde amatör liglerde başarıyla temsil ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 5 yıl önce
ak parti yapar