banner461
banner195

Acıgöl’de OSB Çok Şeyi Değiştirecek

Nevşehir Acıgöl ilçesinde bulunan OSB’de şuan aktif 9 fabrikanın olduğunu belirten Başkan Ertaş, bu fabrikaların gıda ve cips üzerine faaliyet gösterdiklerini Söyledi.

Acıgöl’de OSB Çok Şeyi Değiştirecek
05 Mayıs 2015 Salı 14:29

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Acıgöl ilçesinde bulunan OSB’de şuan aktif 9 fabrikanın olduğunu belirten Başkan Ertaş, bu fabrikaların gıda ve cips üzerine faaliyet gösterdiklerini Söyledi.

Bölgeye yatırımcıları beklediğine değinen Ertaş, konum itibari ile çok güzel bir alana yapılan OSB’nin yakında yatırımın üssü olacağını belirtti.

OSB’nin gelişmesiyle sanayinin ihtiyaç duyacağı teknik ve ara elaman ihtiyacının karşılanması için birçok okulun Acıgöl’de açılacağını da belirten Acıgöl belediye Başkanı Ertaş endüstri meslek liseleri ve teknik eğitim veren meslek yüksek okullarının da burada açılacağını söyledi.

Acıgöl’de yerleşimin çok eski olduğunu belirten Başkan Ercan Ertaş, “Acıgöl’e 8 kilometre mesafede bulunan Hititlerden kalma yazılı kayamız var, Türkmen Aşiretleri  de bin 500’lü yıllardan itibaren buralara yerleşmeye başlamış. Çünkü Acıgöl ve çevresi su ve kuş cennetiymiş ancak geçen yüzyıllar içerisinde bu su kaynakları yok edilmiş. Biz gerekli çalışmaları yaparak Acıgöl’ün yeniden hayat bulması için bütün gayret ve çabamızı göstereceğiz. Bölge doğal  sit alanı olduğu için el deydiremiyoruz ancak bu konuda bir koruma çalışması da yapılmıyor. Bölge kaderine terk edilmiş durumda ancak bir çare bularak bu kuş cennetini yeniden hayata döndürmek istiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yasar - 3 yıl önce
İnsalah yaparsln sana aclgol inandlgetirdi yapacaglnda eminiz gayglyok yoladevam haklmlzdan dovaslnlalyeter alahrazlolsun yapacaklarlndan alahaematol baskanlm mevlanadaselamlarlmzolsun
Avatar
çap meselesi - 3 yıl önce
iyi adamsın ercan kardeş ancak çap yeterli gelmedi ak icraatler istiyoruz
Avatar
Salim goltas isvicre - 3 yıl önce
cok guzel ilcemizi tanitmak tarihimizi bilmek gelecegimize yôn vermek hepsi Hakka yaklaśmak halka hizmettîr ne mutlu is yapana Allah yar ve yardimcimiz olsun Amin ..
Avatar
şükran uçmaz - 3 yıl önce
Biz gurbette olsakta köyümüzun geleceği vede allahın rızasıyla köylünün işi ve ekmeğine sen yapacana eminim ercan ertaş