banner461
banner195

Ahilik Kültürü Pankartlara Yansıdı

Geçtiğimiz yıla nazaran bu yıl ilimizde daha sade bir kutlama programı ile kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerinde dikkat çeken ayrıntılardan biri de pankartlar oldu.

Ahilik Kültürü Pankartlara Yansıdı
26 Eylül 2013 Perşembe 10:19

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıla nazaran bu yıl ilimizde daha sade bir kutlama programı ile kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerinde dikkat çeken ayrıntılardan biri de pankartlar oldu.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığının organizasyonunda Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi ve Ticaret Sanayi odasının da destekleriyle gerçekleştirilen Ahilik Haftası etkinliklerinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelen Ahilik kültürünün ayrıntılarına dikkat çekildi.

Valilik önünde yapılan resmi kutlama programında dikkat çeken Ahi Evran’ın sözlerinin yansıtıldığı iki ayrı pankartta “Kuvvetli ve Üstün Durumda İken Affetmesini, Hiddetli İken Yumuşak Davranmasını Bil” ve “Kendin Muhtaç İken Bile Başkalarına Verecek Kadar Cömert Ol” sözleri anımsatıldı.

Ahilik Kültürünün önemli mihenk taşlarından biri olan Ahi Evran’ın bu sözlerinin kimleri nasıl etkileyeceği bilinmez ama, ahilik kültürünün ülkemizde esnaf ve sanatkar başta olmak üzere tüm insanlarımızda yüzyıllar boyu yaşatılması arzulanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.