banner461
banner195

Alınterinin hakkı gereğince verilmelidir

Eksen eğitim-sen Genel Başkanı Mustafa Güçlü yaptığı yazılı basın açıklamasıyla 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı...

Alınterinin hakkı gereğince verilmelidir
30 Nisan 2014 Çarşamba 22:14

banner143
banner134

  ALINTERİNİN HAKKI GEREĞİNCE VERİLMELİDİR

İnsan alınterinin ve üzerinden elde edilen kazancın en büyük değerlerden biri kabul edildiği kutlu bir medeniyet anlayışının yeşerdiği Anadolu toprakları üzerinde, bedenen/madden ve zihnen/manen üretim yapanlar başta olmak üzere dünyadaki tüm çalışanların 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz. 

Çalışanların alınteri korumadan emeğinin karşılığı olan ücretlerini hakkaniyete uygun, sömürüden uzak bir mahiyette alacağı günlerin özlemini duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Küreselleşmenin her geçen gün daha ağır koşullar oluşturduğu çalışma hayatına, bir de örgütlenmenin önüne çıkarılan zorluklar eklendiğinde sendikal faaliyetlerin hem ne kadar zor, hem de ne kadar gerekli olduğu bir kez daha anlaşılmaktadır. Bedenen ve zihnen üretim yaparak ülkemizin kalkınması noktasında katma değer üreten çalışanların, hem çalışma ortam ve koşullarının, hem de ücret ve özlük haklarının ortaya koydukları gayret ve emekle doğru orantılı olması için lazım gelen çalışmaların yapılması gerektiğinin altını kalın çizgilerle çiziyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle kutladığımız 1 Mayıs İsçi Bayramının arzu ettiğimiz çalışmaların yapılmasına vesile olması dileğiyle tüm çalışanların bayramını kutluyoruz. 

 

MUSTAFA GÜÇLÜ

EKSEN EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANI


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SİZDE SİZDE - 4 yıl önce
sayın mustafa bey güzel kıreşelenmiş sözler ne diyelim doğru söze herne kadar işçi emek desenizde sizde sizde artık patron olmuşunuz hemide o alın terinden nemalanıyorsunuz.