banner461
banner195

Almanya Başbakanı Angela MERKEL Avanos’ta

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kültür ve doğa manzaraları ile ünlü Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik merkezlerini ziyaret etmek üzere Avanos'a geldi.

Almanya Başbakanı Angela MERKEL Avanos’ta
25 Şubat 2013 Pazartesi 09:45

banner143
Almanya Başbakanı Angela MERKEL Avanos’ta
İlgili Galeriye Git
banner134

 Almanya Şansölyesi Angela MERKEL, 24 Şubat 2013 Pazar günü akşam saat 22:00 sıralarında konaklamak üzere Avanos Double Tree By Hilton Kapadokya  Otel'e geldi.Avanos İlçemizde Almanya Başbakanı Angela MERKEL'i, Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ve Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ karşıladı.

 

Almanya Başbakanı Angela MERKEL'e Avanos ziyareti ve Kapadokya gezisinde, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK'te eşlik ediyor. Almanya Başbakanı Angela MERKEL'in Avanos gezi programında, peribacalarının bölgede en yoğun bulunduğu merkezlerin başında gelen Avanos Paşabağları ve Zelve, Çavuşin köyündeki Çavuşin Kilisesi'ni ziyaret ile yine Türkiye'nin en önemli el sanatları merkezi konumundaki Avanos'ta bir çanakçıda çanak yapımını izlemek de bulunuyor.

 

Almanya Başbakanı Angela MERKEL'in Avanos ziyareti ve gezi programı 25 Şubat Pazartesi günü devam edecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÜRGÜP - 5 yıl önce @ürgüp sevdalısı
ürggüplüler bu tür yorumlara gelmez kardeşim zaman harcama ürgüp ile ilgili yorum yapacağım diye ürgüp üzerinden prim yapamazsınız hala ürgüp kapadokyanın başkenti sahip olunan imkanları bir kıyasla iki ilçe arasındaki farkları sonra yorum yaz bak gençlik spor bakanlığının gençlik merkezide ürgüpe açılıyor saymakla daha bitiremeyiz. türem, gümrük müdürlüğü, devlet hastanesi ki 2. si yapılacak ürgüpe, doğalgaz, toki, içme suyu arseniksiz temiz berrak, balon firmaları, turizm seyahat acentaları, sanayisi, ticaret odası, tarım alanları, soğuk hava depoları, şehir müzesi, turizm kiliseleri, konakları, butik otelleri, 4-5 yıldızlı otelleri, ürgüp kültürü, insanı, gelir düzeyi, filmlerin dizilerin başkenti, sinema salonu, kongre merkezi, düğün salonu, bankaları vs. 1 dk. akla bu kadar geliyor. marka kent ürgüp
Avatar
ürgüp sevdalısı - 5 yıl önce
işte avanos farki.ürgüpü bilen vatandaşlarimiz geçmişde hatirlarlar.kapadokyaya kim gelse ürgüpe gelirdi.bakin resimlere nerede kimler var ve nerelerin ismi geçiyor.ürgüpü çok seviyorum.
Avatar
ürgüp sevdalısı - 5 yıl önce
tabi canım bi dünya köyü ürgüp e gelecek değil ya aaah aah nerde o eski dünya kenti ürgüp helal olsun avanosa biraz daha yazarsam şimdi ne derler acaba zamanın birindr eşek diyenler çok merak ediyorum