banner461
banner195

Antalya-Nevşehir-Kayseri Demiryolu Projesi İçin ÇED Toplantısı Yapılacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından edindiğimiz bilgiye göre;Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri illeri ile ilçeleri sınırlarında, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan ve ilimiz Nevşehir e bağlı Avanos ilçemizden geçecek olan “Antalya-Kayseri Demiryolu Projesi” hakkında, ÇED toplantısı yapılacak.

Antalya-Nevşehir-Kayseri Demiryolu Projesi İçin ÇED Toplantısı Yapılacak
30 Ekim 2012 Salı 16:39

banner143
banner134

 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından edindiğimiz bilgiye göre;Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri illeri ile ilçeleri sınırlarında, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan ve ilimiz Nevşehir e bağlı Avanos ilçemizden geçecek olan  “Antalya-Kayseri Demiryolu Projesi” hakkında, ÇED toplantısı yapılacak.

Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri illeri ile ilçeleri sınırlarında, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “Antalya-Kayseri Demiryolu Projesi” hakkında, ÇED Yönetmeliğinin EK-III’de yer alan ÇED Genel Formatı çerçevesinde hazırlanan ve Bakanlığığa sunulan dosya ile ilgili ÇED Yönetmeliği’nin 8. maddesi gereğince ÇED süreci başlatılmış bulunmaktadır.

 

“Antalya-Kayseri Demiryolu Projesi’ne ilişkin ÇED Yönetmeliği’nin 9. maddesi gereğince ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 20.11.2012 tarihinde Antalya, 21.11.2012 tarihinde Konya ve Aksaray, 22.11.2012 tarihinde de Nevşehir ve Kayseri illerinde Halkın Katılımı Toplantısının ilgili Valiliğin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerince düzenlenmesi,  proje yeri hakkında bilgilenmek, görüş ve önerilerini bildirmek isteyen komisyon üyelerinin Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri Valilikleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İrtibata geçmeleri Bakanlıkca uygun görülmüştür. 

 

NEVŞEHİR'İN ULUSAL HABER SİTESİ : www.fibhaber.com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
erkn - 5 yıl önce
halk görüş bildirse ne olacak değişmez ki hoca bildiğini okur hesabı