banner461
banner195

Antalya Uçak Seferleri Mart Ayında Başlayacak

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Türkiye’nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir’de turizmin geliştirilmesi için daha yapılacak çok işin bulunduğuna dikkat çekti.

Antalya Uçak Seferleri Mart Ayında Başlayacak
26 Ağustos 2013 Pazartesi 13:38

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Türkiye’nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir’de turizmin geliştirilmesi için daha yapılacak çok işin bulunduğuna dikkat çekti.

Turizmde ulaşımın en önemli unsur olduğunu kaydeden Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İstanbul – Nevşehir arasında gerçekleştirilen uçak seferlerinin ardından Türkiye’nin en çok turist ağırlayan illerinden biri olan Antalya – Nevşehir bağlantısının kurulmasının bölge turizminin geliştirilmesi için büyük önem taşıdığını, edindikleri bilgiye göre Nevşehir – Antalya Uçak seferlerinin 2014 Mart ayından itibaren başlatılacağını söyledi.

Kültür Turizminin yanında Kozaklı ilçesindeki termal turizm ve Hacıbektaş ilçesindeki inanç turizminin Kapadokya Bölgesinin merkezi Nevşehir’de farklı turizm anlayışlarının zenginliğini de ortaya koyduğuna değinen Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Kozaklı ilçesinde yapımı devam eden ve yakın zamanda tamamlanacak olan yeni yatırımların da devreye girmesi ile termal turizmin çok ciddi boyutlarda gelişeceğini dile getirdi.

Bölge turizminin en önemli sıkıntılarından birinin de bölgeye gelen yerli ve yabancı turistin bölgedeki geceleme oranının düşük olması olduğunu ifade eden Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, “Nevşehir’de göreve başladığımız günden bu yana 3 ay oldu. Nevşehirlilerin bu zaman içerisinde büyük teveccühü ile karşılaştık. Onları tanıma fırsatı elde ettim. Nevşehir’in bütün ilçelerini gezip görme fırsatım oldu. Nevşehir İç Anadolu bölgesinin en huzurlu ve b.ununla birlikte belli bir gelişmişlik seviyesine ulaşmış olan bir ili. Çevresindeki illere Nazan bazı avantajlarının yanında bazı dezavantajları da barındırıyor. Nevşehir en önemli ekonomik girdiyi turizmden ve hizmet sektöründen sağlıyor. Turizmden tam olarak yararlanabildiği düşüncesinde değilim. Bir takım çalışmaların yapılması ve turizmden elde edilen gelirin daha da artırılması gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle buraya gelen turistlerin geceleme oranının artırılması gerekiyor. Öte yandan Destinasyon açısından Nevşehir’in Antalya ve İzmir gibi turizmin daha büyük ölçülerde yapıldığı illerle bağlantısının bulunmaması da turizmi olumsuz etkileyen unsurlar arasında. Aldığımız bilgilere göre önümüzdeki yılın Mart ayından itibaren Antalya – Nevşehir arası uçak seferleri başlatılacak. İzmir’e de aynı uçuşlar düzenlenirse turizm açısından daha güzel gelişmeler yaşanacağına inanıyorum. Bu arada turizm bölgede sadece kültür turizmi ile Kozaklı bölgesinde de termal turizm yapılıyor. Yapımı süren yatırımların da tamamlanması ile birlikte Kozaklının iç turizm anlamında daha etkin bir rol alacağına inanıyorum. Hacıbektaş ilçemizde her yıl düzenlenen Hacıbektaş-ı Veliyi anma kültür ve sanat etkinlikleri de inanç turizmi açısından Kapadokya bölgesinin merkezi konumundaki Nevşehir’e ayrı bir önem ve güzellik katıyor. Bunların hepsini değerlendirdiğimizde bölgede turizmin geliştirilmesi anlamında yapılacak daha çok işin olduğu görülüyor” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ZAFER - 5 yıl önce
o makamda ne adamlar gördük makam odasından dışarı çıkmayan nevşehir halkının esnafının valisinin ismini bilmediği ne valiler geldi gitti.vali bey'in ilk geldiği günden beri nevşehire çok şey katacagını söyledim nitekimde öyle oluyor görüyoruz. yerel medyadan takip ettiğimiz kadarıyla vali bey hep ilkleri gerçekleştirdi. nevşehire daha hayırlı işler yapmayı nasip eder inşallah allah.
Avatar
ismisz - 5 yıl önce
adam 1 metre önünü göremiyor valilii zor yapıor :d