banner461
banner195

Araba almak için doğru zaman bayram sonrası

“Otomobil almak isteyenler planlarını bayram sonrasına bırakırsa, daha uygun fiyata İstedikleri özelliklerde araç alabilirler”

Araba almak için doğru zaman bayram sonrası
15 Temmuz 2015 Çarşamba 17:22

banner143
banner134
 -Araba almak için doğru zaman bayram sonrası

-Ramazan Bayramı öncesi özellikle ikinci el otomobil piyasasında fiyatlar

yükselişe geçerken, sektör temsilcileri araç alma düşüncesinin

bayram sonrasına ertelenmesi gerektiğini söylüyor

-UZL Filo Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Pala:

“Sıfır fiyata güç yetmeyince, ikinci el araca talep artıyor. Bu da fiyatların

uçmasına neden oluyor”

“Otomobil almak isteyenler planlarını bayram sonrasına bırakırsa, daha uygun fiyata

İstedikleri özelliklerde araç alabilirler”

 

-Bir bayram öncesi klasiği olarak ikinci el otomobil piyasasında fiyatlar yine el yakar hale geldi. Fiyatların aşırı yükselmesi ile alıcılar normal zamanda alabilecekleri araçların yanından geçemezken, sektör temsilcileri oto planlarının bayram sonrasına ertelenmesi gerektiğini vurguluyor.

Bayramı kendi aracıyla geçirmek isteyenlerin ikinci el oto arayışında yüksek fiyata daha düşük modelde araç alımı yapmak zorunda kaldığını belirten UZL Filo Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Pala, her bayram öncesi yaşanan bu durum nedeniyle alıcıların zarar ettiğini söyledi.

Sıfır araçlara el süremeyenleri cezbeden ikinci el otomobilde fiyat artışının talep fazlalığından yaşandığını bildiren Pala, “Sıfır araç fiyatları çoğu kişinin boyunu aşıyor. Sıfıra güç yetmeyince, ikinci el araca talep artıyor. Bu da fiyatların uçmasına neden oluyor. Ayrıca ikinci elde hızlı sonuç alınıyor. Resmi işlemler çok daha kısa sürüyor. İkinci elin bu avantajı da özellikle bayrama araç almak isteyenleri cezbediyor” dedi.

Pala, bayramda kendi aracını kullanmak isteyenlere zarar etmemek için bir süre daha beklemeleri önerisinde bulunarak, şunları söyledi:

“Bayramda kendi aracınızla ziyaretlerde bulunmak elbette rahat. Ancak rahatlığı düşünürken zarar etmemek de göz önünde bulundurulmalı. Otomobil almak isteyenler planlarını bayram sonrasına bırakırsa, daha uygun fiyataistedikleri özelliklerde araç alabilirler.”

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.