banner461
banner195

Arsenik Sorunu Kalmadı

Nevşehir’e bağlı Gülşehir ilçesinde geçtiğimiz yıllarda gündeme gelen Arsenik sorunun giderildiğini bildiren Belediye Başkanı Mustafa Dursun, İlçe halkının gönül rahatlığı içerisinde şebeke suyunu içebileceğini söyledi.

Arsenik Sorunu Kalmadı
30 Eylül 2013 Pazartesi 10:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’e bağlı Gülşehir ilçesinde geçtiğimiz yıllarda gündeme gelen Arsenik sorunun giderildiğini bildiren Belediye Başkanı Mustafa Dursun, İlçe halkının gönül rahatlığı içerisinde şebeke suyunu içebileceğini söyledi.

Gülşehir Belediyesi olarak şebekeye su aktarılan 2 depoda yapılan ölçümlerde belirlenen yüksek arsenik oranının giderilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade eden Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, “Suyumuzda arsenik vardı ve üstelik Avrupa Standartlarının üzerindeydi. 4 aya yakın bir süre yaptığımız çalışma sonucunda arıtma tesisi kuruldu. Şu an suyumuzda çok şükür herhangi bir sıkıntı yok. Sağlık Müdürlüğü ekipleri düzenli olarak kontrollerini yapıyor. Vatandaşımız tıpkı memba suyu gibi şebeke suyumuzu içebilir. Bu konuda kimsenin herhangi bir endişe içerisinde olmamasını istiyoruz” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.