banner461
banner195

ASALA Yeniden Sahnede

PKK üzerinden kaos planının çözüm süreciyle birlikte akamete uğratılması, 'üst aklı' yeni arayışlara yöneltti. 7 Haziran öncesi DHKP-C terörüyle operasyona girişen odaklar, 1915'in 100'üncü yılında Ermeni ASALA'yı da sahneye sürmeye hazırlanıyor. ASALA, gönderdiği 'Ermeni Gizli Ordusu' amblemli mektuplarla temsilciliklere tehditler savuruyor​...

ASALA Yeniden Sahnede
04 Nisan 2015 Cumartesi 10:22

banner143
banner134
1915'in 100'üncü yılında Ermeni örgütü ASALA ismi yeniden gündeme geldi. ASALA, 'Ermeni Gizli Ordusu' amblemiyle pek çok ülkenin temsilciliğine mektuplar gönderilmeye başlandı. 


Yeni Şafak'tan Çetiner Çetin'in haberine göre;
 6-7 Ekim olayları ile Türkiye'deki çeşitli çevreleri sokağa çekmeye çalışan karanlık güçler tekrar devreye girdi. Çözüm sürecindeki gelişmeler sayesinde PKK üzerinden istediği kaosu yaratmayı başaramayan eller, DHKP-C'yi harekete geçirdikten sonra ASALA terör örgütünü de yeniden sahneye sürme hazırlığında. ASALA, son günlerde yurtdışındaki birçok ülke temsilciliğe 'Ermeni Gizli Ordusu' amblemli kağıtla mektup göndermeye başladı.

'KARA LİSTE' TEHDİDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yıl 23-25 Nisan tarihlerinde Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıldönümüne yönelik yoğun bir program önermesi ve Türklerle aynı cephede savaşmış olan devletlerin resmi temsilcilerini davet etmesi, Ermeni diasporasını rahatsız etmişti. Erdoğan'ın bu çağrısını “Ermenilere, hatta tüm dünya medeniyetlerine yönelik bir hakaret olarak” gördüklerini belirten ASALA, mektupta, törene katılan ülkeleri 'kara liste'ye almakla tehdit etti. Mektupta, Çanakkale etkinliklerine katılması beklenen 77 devletin 'Türk hükümetini desteklemekten' ötürü 'suçlu' ilan edileceği belirtildi.

TÖRENLER GERÇEKLEŞİRSE...
Örgütün antetli kağıdına yazılan mektupta Türk vatandaşlarına da Çanakkale anma programını boykot çağrısı yapan terör örgütü, “Bu törenin gerçekleşmesi halinde tepki verme hakkımızı saklı tutuyoruz” ifadesini kullanarak açık bir de tehdit savurdu. ASALA'nın geçtiğimiz aralık ayından buyana yeniden Avrupa'da hücre yapılanmasına giriştiği öğrenildi. Ermeni nüfusun yoğun olduğu Fransa, Almanya ve Belçika'da militan devşiren örgüt, ilk etapta eğittiği 21 teröristle, özellikle nisan ayı içinde faaliyet hazırlığında. Güvenlik kaynakları, yeniden gündem olma amacındaki ASALA'nın, terör eylemi için bir Avrupa ya da Güney Amerika ülkesini seçebileceğini kaydediyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Cihat - 3 yıl önce
Abdullah çatlı Allah'ın rahmetine kavuştu ama davasını memlekete miras bıraktı bence korkacak birşey yok nice yiğitler doğuruyor analar uyuyan Aslan'ı kimse kedi sanıp uyandırmaya çalışmasın