banner461
banner195

Avanos ta Çocuklar Obeziteye Karşı Yürüdü

Nevşehir Üniversitesi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Meslek Yüksekokulu, Nevşehir Halk Sağlık Müdürlüğü ve Avanos Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile “Obezite Farkındalık Programı” çerçevesinde Avanos’ta bulunan ilköğretim okulu öğrencilerinin katılımıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Avanos ta Çocuklar Obeziteye Karşı Yürüdü
30 Nisan 2013 Salı 21:57

banner143
AVANOS'TA ÇOCUKLAR OBEZITEYE KARŞI YÜRÜDÜ
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Üniversitesi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Meslek Yüksekokulu, Nevşehir Halk Sağlık Müdürlüğü ve Avanos Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile “Obeziteye Hayır Resim Yarışması”nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Avanos çarşı meydanında aldı.

 

Son 10 yılda ülkemizde obezite konusunda yüzde 30 artış gerçekleşti. Buda önümüzdeki 15-20 yıl için de büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacak. Obeziteye karşı toplumumuzu bilinçlendirmeye ve sorunu en temel noktada çözmeye yönelik olarak ilköğretim okullarımızda bilinçlendirme çalışmaları yapmak üzere sosyal projeler geliştiriliyor. Bunlardan bir tanesi 30 Haziran tarihinde Avanos’ta gerçekleştirildi.

 

“Obezite Farkındalık Programı” çerçevesinde ilköğretim okullarında resim ve slogan yarışması düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçemiz merkezinde düzenlenen yürüyüşün ardından çarşı meydanında verildi. Dereceye giremeyen ve programa katılan bütün öğrencilere de ayrıca mansiyon ve hediyeler dağıtıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.