banner461
banner195

Avanos'ta Gezi Parkı Protestosu

İstanbul Taksim'deki Gezi Parkı'nın yıkılıp, Topçu Kışlası yapılmasını sosyal medya sayesinde bir araya gelen üniversite öğrencileri tarafından protesto edildi. İzinsiz yapılan protesto ve yürüyüşe polis müdahale etmedi.

Avanos'ta Gezi Parkı Protestosu
01 Haziran 2013 Cumartesi 15:58

banner143
banner134
Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto etmek isteyen sosyal medya aracılığıyla bira araya gelen çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu yaklaşık 150-200kişilik grup Avanos’ta Asma Tahta Köprü önünde toplanarak protesto etti.

İlk olarak basın açıklaması yapan grup, gezi Parkı'nın yıkılmasını karşı olduklarını belirtip Taksim Meydanı'nda yaşanan olayları kınadıklarını belirtti. Gençlere siyasi parti örgütü temsilcileri ve bazı STK lardan da destek geldi.

Grup, basın açıklamasının ardından Çarşı merkezindeki çanakçı heykei önüne kadar yürüdü.  Gruba çevredekilerde alkışlarıyla destek verdi. Polis, izinsiz yapılan gösteri ve yürüyüşe müdahale etmedi. Grup daha sonra Kızılırmak kenarında ağaç dikerek bu ağaçlara protestolarda yaşamını yitiren iki genç kızın isimlerini verdikten sonra olaysız olarak dağıldılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.