banner461
banner195

Avanos'ta Gondol Turları Ulusal Basında Yer Aldı

Avanos’ta, Kızılırmak nehri üzerinde yapılan gondol turları, 02 Mayıs 2013 tarihli Zaman Gazetesi ve 30 Nisan 2013 tarihli Milliyet Gazetesinde geniş yer bularak, “Kızılırmak’ta Gondol Keyfi” başlığıyla ulusal basında yer aldı.

Avanos'ta Gondol Turları Ulusal Basında Yer Aldı
02 Mayıs 2013 Perşembe 14:09

banner143
banner134

 “Kızılırmak'ta gondol keyfi”

 

Nevşehir’in Avanos ilçesinde Kızılırmak üzerinde başlatılan gondol turları yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

 

İtalya'nın Venedik şehrindeki gondollarla birebir aynı özelliğe sahip teknelerin kullanıldığı turlar için kişi başı 30 ile 60 lira ücret alınıyor.

 

Gondol ve jet botların işletmesinden sorumlu Kapadokya Jetbot ve Gondol İşletme Müdürü Ahmet Erdil, Türkiye’nin en önemli el sanatları merkezlerinden biri olan Avanos ilçesinde başlatılan gondol turlarının yanı sıra jetbot turları ile de hizmet verdiklerini söyledi. 10 gondol ile başlattıkları bu çalışmaların yerli turist gruplarının yanı sıra yabancı turistlerin de ilgisini kısa sürede çektiğini belirten Erdil, İtalya’nın Venedik kentindekiler ile birebir aynı özelliklere sahip gondol turlarının 10, 20 ve 30 dakikalık sürelerle yapıldığını belirtti.

 

Erdil, jetbot turlarının da özellikle hız tutkunu gençlerin ilgi gösterdiğini kaydetti. Erdil, rüzgârlı ve yağışlı hava dışında çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebildiğini de belirtti.

 

En fazla 6 kişinin yararlanabildiği bir gondoldaki turlara katılanlar ise 30-60 TL arasında ücret ödüyor. Özellikle Kayseri, Niğde, Kırşehir ve Aksaray illerinden gelen gruplar gondol gezisi yapmadan dönmüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.