banner461

Avanos’ta Her Köye Bir Oyun Parkı Projesi

Avanos’a bağlı köylere çocuklar için oyun parkı yapılması konusunda gösterilen girişimler sonuç verdi.

banner503
Avanos’ta Her Köye Bir Oyun Parkı Projesi
10 Temmuz 2014 Perşembe 12:43

banner143
banner134

 Avanos’a bağlı köylere çocuklar için oyun parkı yapılması konusunda gösterilen girişimler sonuç verdi.

Avanos Ak Parti İl Encümeni Fatma Parmaksız’ın “Her Köye Bir Oyun Parkı” projesi çok yakında hayata geçiyor.Avanos Kaymakamlığı ile ortaklaşa yürütülen proje için Nevşehir İl Özel İdaresi ödenek sağlayacak.

ELDİVAN VE PARMAKSIZ SÖZLERİNİ TUTACAK

Geçtiğimiz günler de Bozca Köyünde incelemelerde bulunan Eldivan Ve Parmaksız köyde yapılan kilit parke yol yapım çalışmalarını yerinde incelemişlerdi. Ziyaret sırasında Köy muhtarı Baber: “Hizmet yapıldıkça köy halkı farklı isteklerde bulunuyor. Yol sorunumuz büyük çoğunlukla halledildi. Köyümüzün gençleri şimdi boş zamanlarını değerlendirmek üzere futbol sahası istiyorlar, çocuklarımız oyun alanları istiyorlar. İl genel meclisi üyeleri ve kaymakamımızın, bu konulara da el atarak halledeceklerine inancım tamdır.” şeklinde konuşmuştu. Bu ziyaretten çok kısa bir süre böyle bir gelişmenin yaşanması da Kaymakam Eldivan ve İl genel meclisi üyelerinin sözünü yerine getirmiş olması demek oluyor.

AvanosHBR’ye konuşan Fatma Parmaksız: “Bu projeyi Kaymakamımız ile ortaklaşa gerçekleştirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz, köylerimizde yaşayan çocuklarımızın da oyun parklarında oynamak en doğal haklarıdır.” Dedi

Haber: Baki ŞENAL


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.