banner421
banner461
banner195

Avanos'tan Seri Haberler

Nevşehir'in Avanos ilçesinde günün gelişen olaylarından derlediğimiz haberleri veriyoruz. Avanos'ta Kronik Hastalıkların Tarama Çalışmaları Ramazan Ayında da Devam Edecek*-Avanos ta Yeni Yapılan Mahalle Parklarına Çocuk Oyun Grupları Yerleştiriliyor.*-Avanos Kızılırmak Atletizm Yarı Maratonu Düzenleme Komitesi Son Hazırlıklarını Yapıyor

Avanos'tan Seri Haberler

banner143
Avanos'tan Seri Haberler
İlgili Galeriye Git
banner134

 Avanos'tan Seri Haberler...

Avanos'ta Kronik Hastalıkların Tarama Çalışmaları Ramazan Ayında da Devam Edecek...
 
“Avanos ve Gülşehir İlçelerinde Görülen Kronik Hastalıkların Prevalans, İnsidans ve Risk Faktörlerinin Değerlendirilmesi İzlem Çalışması” tanıtım toplantısı ile tanıtımı ve duyurusu yapılan, kronik hastalıkların ve risk faktörlerinin saha üzerinde tarama çalışmaları Ramazan ayı içerisinde de devam edecek.

Omega öncülüğünde Türk İç Hastalıkları Derneği aracılığıyla ilçemizde gerçekleştirilen sağlık taraması Ramazan ayı boyunca ev ziyaretleri suretiyle devam edecek.

Gönüllülük esasına dayalı olmak kaydıyla saha tarama çalışmaları; kişilerin tansiyon, şeker, kronik hastalıklar ve demografik verileri, saha ekibi tarafından ev ziyaretleri yoluyla yapılıyor. Türk İç Hastalıkları Derneği ve saha ekibinden oluşan heyet çalışmalar hakkında Belediye Başkanımız Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ ile görüşerek bilgi verdi. 

Bölgemizde sık görülen kronik hastalıkların görülme sıklığı ile beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite, alkol, sigara alışkanlığı gibi verilerin yanı sıra tansiyon, boy ve kilo değerleri görevli anketör ve hemşireler tarafından ölçülerek elektronik ortamda kayıt ediliyor. Hane ziyaretleri ile yapılacak tarama çalışması sonrasında analiz raporları elde edilecek. Bu çalışmadan elde edilecek sonuçların, ileriye dönük 1, 5 ve 10 yıllık analiz raporları ile hem vatandaşlarımıza hem de sağlık alanındaki çalışmalara ışık tutacak.

Yeni Yapılan Mahalle Parklarımıza Çocuk Oyun Grupları Yerleştiriliyor
 
Belediyemiz tarafından mahalle aralarında yeni yapılan parklarımıza çocuk oyun grupları yerleştiriliyor.

Çalışmalar kapsamında, Cumhuriyet Mahallesi Evsin Evleri yanında bulunan mahalle parkımıza çocukların güven içerisinde oynayabileceği oyun grupları getirilerek montajları yapılmaya başlandı.

Yeni yapılan ve yapımı tamamlanan mahalle parklarımıza da çocuk oyun grupları yerleştirilecek. Oyun guruplarının içerisinde salıncak, kaydırak, tahterevalli, dönence, ayak kondisyon aleti gibi çocukların severek oynayacakları park elemanları yer alıyor.

 Avanos Kızılırmak Atletizm Yarı Maratonu Düzenleme Komitesi Son Hazırlıklarını Yapıyor
 
"Avanos-Kızılırmak 4. Kültür ve Sanat Günleri" etkinliklerimiz içerisinde yer alan ve bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Avanos-Kızılırmak Atletizm Yarı Maraton Yarışması için son hazırlıklar yapılıyor.

6 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan, Avanos-Kızılırmak Atletizm Yarı Maraton Yarışması için Atletizm Federasyonundan teknik ekip ilçemize gelerek Belediye Başkanımız Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ ile görüştü.

Avanos Belediye Başkanlığı ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilecek olan, Avanos-Kızılırmak Yarı Maraton Yarışması için, düzenleme komitesi olarak Belediye Başkanımız Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ, İstanbul Atletizm Federasyonu'ndan Necati ÇETECİ, Ali Rıdvan DOĞAN ve Ömür Ümit SUKAT, Belediyemiz Yazı İşleri Müdürü Kadir HAKLI ve belediyemiz teknik personelleri ile birlikte biraraya gelerek maraton koşusu hakkında görüştüler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.