banner461
banner195

Ayhan Köylü Pazarı Ürünleri Pazar da İlgi Görüyor

Geçiminin tamamına yakını sebzecilik olan ve Temmuz ayının 2. haftasından sonra ürünlerini Avanos pazarında satışa sunan Ayhan Köyü çiftçilerinin ürünleri rağbet görmeye devam ediyor.

 Ayhan Köylü Pazarı Ürünleri Pazar da İlgi Görüyor
21 Ağustos 2015 Cuma 21:13

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Geçiminin tamamına yakını sebzecilik olan ve Temmuz ayının 2. haftasından sonra ürünlerini Avanos pazarında satışa sunan Ayhan Köyü çiftçilerinin ürünleri rağbet görmeye devam ediyor. 

Cuma günleri kurulan Avanos pazarına ürünlerini perşembe akşamından getirip tezgahlarını hazırlayarak satışa başlayan köylüler geceyi de tezgahlarının başında sabahlayarak geçiriyor.

Ayhan Köyü ürünlerinin kıymetini bilen vatandaşlar perşembe akşamından pazarın yolunu tutarak taze ürünlerden alabiliyor.

Rağbet gören ürünlerin başında ise dünyada bir örneği daha olmayan çekirdeksiz Ayhan Patlıcanı geliyor. Ayhan patlıcanı leylak renginden beyaza, hatta süt beyaza kadar uzanan bir renk yelpazesi içinde daha görür görmez alıcısını kendine çekerken bölge halkı Ayhan patlıcanı varken başka patlıcan almıyor. Üstelik diğer patlıcana göre iki katı fiyatla satılsa bile.

Ayhan patlıcanı bugünlerde pazarda 2 TL'den alıcı buluyor. Pazarda domatesin kilosu 1,5 TL, salatalık 2 TL, biber 2 TL, taze fasulye 4-5 TL, pırasa 1,5 TL, kelek ise 3 TL'den satılıyor.

Pazarda bölgeye has siyah üzümlerin kilosu ise 2,5 TL.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.