banner461
banner195

Bakkal Amca Dert Küpü

Nevşehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, günümüz koşullarında mevcut yasaların ve uygulamaların bakkal amcaların yaşamasını zorlaştırdığını dile getirdi.

 Bakkal Amca Dert Küpü
18 Mart 2015 Çarşamba 16:52

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, günümüz koşullarında mevcut yasaların ve uygulamaların bakkal amcaların yaşamasını zorlaştırdığını dile getirdi.

Yıllardır bu konudaki yaptıkları açıklamalara Yetkili kurumların ve siyasetçilerin yeterince kulak asmadığını söyleyen Nevşehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, “Bakkal amcalarımız dert küpü. Bir yandan günümüz ekonomik koşullarında küçük işletmelerini yaşatabilmenin gayreti içerisindeler. Bir yandan da Nevşehir’de de tüm ülkemiz genelinde de artan Süper, Hiper Marketlerle nasıl baş edebileceklerinin yolunu arıyorlar. Öyle ki, şimdide Cep Marketler çıktı. Süper ve Hiper marketlerin küçük bakkal versiyonu olan Cep Marketlerin ilimizde de artışı bakkal esnafını iyiden iyiye boğmuş durumda. Sayıları her geçen yıl azalan bakkal amcaların kaybolmaması, bakkal amcalara da bir yaşama hakkı tanınmasını istiyoruz. Hükümetin artık Market yasasını meclisten geçirmesini istiyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halk - 3 yıl önce
ya artık bakkal devrimi kaldı bırak allah ını seversen