banner461
banner195

Başbakan Erdoğan 21 Haziran'da Kayseri'ye Geliyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın U-20 Dünya Kupası’nın açılış maçını izlemek üzere Kayseri’ye geleceğini açıkladı.

Başbakan Erdoğan 21 Haziran'da Kayseri'ye Geliyor
14 Haziran 2013 Cuma 12:36

banner143
banner134

 BAŞBAKAN ERDOĞAN KAYSERİ'YE GELİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın U-20 Dünya Kupası’nın açılış maçını izlemek üzere Kayseri’ye geleceğini açıkladı.


Birleşik Kafkasya Derneği tarafından düzenlenen yardımlaşma kermesinin açılışından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri’ye geleceğini belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, “Sayın Başbakanımızın geleceğini özel kaleminden söylediler. Cumhurbaşkanlığından da bir söz var ama teyit edilen bir bilgi yok. U-20’nin ilk maçı Kayseri’de olacağı için o maça büyük ihtimalle Sayın Başbakanımız da katılacaktır” diye konuştu.

Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Mükremin Öner de kermesten sağlanılan gelir ile öğrencilere burs verileceğini ifade ederek, “Her yıl eğitime destek amaçlı kermes yapmaktayız. Bu sene de Hunat Hatun Medresesi’ni Büyükşehir Belediyesi bize 10 günlüğüne tahsis etti. elde edilen gelirle de öğrencilerimize yardım da bulunacağız” şeklinde konuştu.

FIFA U20 Dünya Kupası'nın açılış maçı Kayseri'de yapılacak

   
21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde Kayseri, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Rize ve Trabzon şehirlerinde gerçekleşecek dünyanın en büyük spor etkinliklerinden FIFA U20 Dünya Kupası öncesi, İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan FIFA'nın merkezinde bir toplantı yapıldı.

Toplantıda Kayseri'yi, Vali Şerif Yılmaz ile Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel temsil etti. Kupanın açılış maçı ise Kayseri'de yapılacak.

FIFA Başkanı Sepp Blatter ve FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'in evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya UEFA 1. Başkanvekili, FIFA İcra Kurulu üyesi ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı, Spor Genel Müdürü ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baykan, TFF İcra Kurulu Üyesi Edip Eren, TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin ile turnuvaya ev sahipliği yapacak olan Kayseri, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Rize ve Trabzon şehirlerinden yetkililer katıldı.

FIFA U20 Dünya Kupası tanıtım videosunun izlendiği ve FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'nin açış konuşmasını yaptığı törende, daha sonra FIFA Başkanı Sepp Blatter, FIFA Yönetim Kurulu Üyesi, UEFA 1. Baskanvekili ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı ile Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan birer konuşma yaptı.

ORTAK DEKLARASYON İMZALANDI

Konuşmaların ardından ise sırasıya FIFA Başkaını Blatter, FIFA Genel Sekreteri Valcke, TFF Başkanı Demirören, TFF Onursal Başkanı UEFA 1. Başkanvekili ve FIFA İcra Kurulu Üyesi Erzik, Spor Genel Müdürü Baykan ile ev sahibi şehirlerin temsilcileri ortak deklarasyonu imzaladı. Deklerasyona Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına Spor AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel imza koydu.

Yıldız adaylarının kendilerini ilk kez gösterme şansı bulduğu, büyük ilgi gören ve tüm dünyada ilgiyle takip edilen FIFA U20 Dünya Kupası'nın açılış maçı 21 Haziran'da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda yapılacak. 13 Temmuz'da İstanbul'da oynacak olan final maçı ile sona erecek turnuvada Kayseri'de B Grupu maçlarının yanısıra ikinci tur ve çeyrek final maçı da oynanacak.

Turnuvaya en hazır stad olarak bilinen ve daha önce yapılan tüm FİFA incelemelerinde yüksek not olan Kadir Has Stadı, Zürih'teki toplantıda da ilgi odağı oldu. Spor AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel gerek televizyon kuruluşlarına gerekse de delegasyona hem Kayseri hem de Kadir Has Stadı hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.