banner461
banner195

Bayramlar toplumda millet olma şuurunun kuvvetlendiği günlerdir

Acıgöl ilçe kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, yayınladığı bayram mesajında bayramların toplumda millet olma şuurunu kuvvetlendirdiği günler olduğuna dikkat çekti.

Bayramlar toplumda millet olma şuurunun kuvvetlendiği günlerdir
14 Haziran 2018 Perşembe 11:32

banner143
banner134

Kundakçı, “Sevgili Acıgöllü Hemşerilerim; Toplumsal yaşamımızda önemli yeri olan, bizlere tarifsiz güzel duygular yaşatan bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluk ve sevinci içerisindeyiz. Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin var olduğu bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Bu vesileyle, idrak ettiğimiz bu güzel Ramazan Bayramını fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeli, bu güzel vatan için şehit düşmüş ecdadımızın şanına yakışan sorumluluk duygusunu üzerimizde hissederek, sergilediğimiz bu birlik ve beraberliği her zaman göstermeliyiz.        
Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve Milletimize kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, değerli Acıgöllülerin bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.