banner461
banner195

Birleşelim Çağrısı Tutmadı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Başdere kasabasının tüzel kişiliğini kaybetmemek adına yaptığı girişimler sonuç vermedi.

Birleşelim Çağrısı Tutmadı
06 Haziran 2013 Perşembe 10:13

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Başdere kasabasının tüzel kişiliğini kaybetmemek adına yaptığı girişimler sonuç vermedi.

Nüfusu 2 binin altındaki belde belediyelerinin kapatılması konusunun tekrar gündeme gelmesi ihtimaline karşın Başdere belediyesi tedbirini alma gayreti içerisinde. 

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Başdere Kasabası Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Başdere kasabasını çevreleyen Yeşilöz, Demirtaş, Akköy ve İltaş köylerine Başdere çatısı altında birleşme çağrısında bulundu.

Belediye Başkanı Mustafa Karaman Nüfusu 2 binin altında olan Başdere Kasabasının, 2010 verilerine göre nüfusunun 1852 olması ile çıkması muhtemel bir yasa ile Belediyenin kapatılması riski karşısında tedbirlerini şimdiden alıyor.

Başkan Karaman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çıkması muhtemel bir yasa ile nüfusu 2 bin den az olan beldeler ile nüfusu 5 binden az ilceler düşecek. Merkez İlçeye 10 Kilometre uzaklıktaki köy ve beldeler direkt ilçeye, 10 kilometreden fazla uzak olanlar ise merkeze il özel idare emrine yönetimleri devredilecek. Böyle bir duruma karşın çevre köylerimizin beldemiz çatısı altında bir araya gelmesini istiyoruz” dedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bu iş bitti - 5 yıl önce
sayın başkanım bu iş bitti. yani sizin belediye gitti. zaten yorgan gitmiş neyin kavgasını veriyorsunuz siz?