banner461

Bize Hatırlattığınız Güzellikler İçin Teşekkürler

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de eğitim-öğretim gören öğrenciler Ramazan ayı boyunca Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED) tarafından kurulacak olan gönül sofrasında buluşturulacak.

banner503
Bize Hatırlattığınız Güzellikler İçin Teşekkürler
30 Nisan 2019 Salı 11:54

banner143
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de eğitim-öğretim gören öğrenciler Ramazan ayı boyunca Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED) tarafından kurulacak olan gönül sofrasında buluşturulacak.

2018 Ramazan ayında başlattığı ve kurduğu 10 sofrada 5 bin üniversite öğrencisine iftar veren Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED), bu Ramazan ayında da 20 sofrada toplamda 20 bin üniversite öğrencisine ücretsiz iftar vermeye hazırlanıyor.

NÖGED Başkanı Doç. Dr. Özden Tasğın, geleneksel hale getirilen iftar sofrasında öğrenci ve şehir kaynaşmasının yanı sıra birlik ve beraberliği pekiştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Taşgın, “NÖGED olarak geçtiğimiz Ramazan ayında üniversite öğrencilerimizi iftar sofralarında buluşturduk. Bunu yaparken de,  öğrencilerimiz ile şehrimiz arasında kaynaşmayı, birlik ve beraberliği pekiştirmekle birlikte ülkemizin ve milletimizin bekası için canlarını seve seve ortaya koyan aziz şehitlerimiz başta olmak üzere hayatını kaybeden saygın öğrencilerimizi yad ettik.

Bu Ramazan ayında da bu geleneğimizi daha kapsamlı ve geniş katılımla gerçekleştirmek için şimdiden hazırlıklarımızı tamamladık. Allah c.c. nasip ederse, 6 -31 Mayıs 2019 tarihleri arasında 20 sofrada 20 bin üniversiteli gencimizi gönül soframızda buluşturacağız” dedi.

Gönül Sofrasında Minnet, Şükran ve Dualarla Yâd Edilecekler

NÖGED Başkanı Doç. Dr. Özden Taşğın, Ramazan boyunca kuracakları gönül sofralarına bir vefa borcu olarak üniversite hayırseverlerinin,  gönül dostu öğrencilerin ve gençlerin, topluma mâl olmuş şehit sivil, asker ve polislerin isimlerinin verilerek kendilerini şükran, minnet ve dualarla yad edeceklerini söyledi.

Taşgın, “Bu şehrin geçmişte en büyük hayali kendi evlatları başta olmak üzere gençlerin okuyacağı bir üniversiteye kavuşmaktı. Bu hayal bu kadim Anadolu topraklarında ekmeğini topraktan çıkaran elleri çatlamış Ali amcaların, Fatma teyzelerin, sanayi de çalışan çırak kardeşimizin haftalığını vererek  “Ben okuyamadım bari onlar okusun” ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz vefakar ve cefakar gönlü zengin insanlarımızla kuruldu. Biz de bunu unutmamak ve unutturmamak için bu hayalin gerçekleşmesinde her yönüyle öncülük etmiş, büyük emekler vererek hakkın rahmetine kavuşmuş üniversitemiz hayırseverlerinden; Nevşehir eski Valisi Şinasi KUŞ’u,  İsmail BAYYURT’u, H. Halit AVLANMAZ’ı, Erol TOKSÖZ’ü, Asım DİRİKOÇ’u, Ali ACERER’i ve Veli DİRİKOÇ’u “Üniversitenin kuruluşunda yer alanlar” adıyla kuracağımız gönül soframızda dualarımızla yad edeceğiz. 

Taşğın; Hayırseverlerin AİLELERİNE Hitabende;

Değerli Büyüğümüz;

Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED) kurulduğu 2011 yılından itibaren ihtiyaç sahibi, yetim, öksüz ve şehit ailesi çocuklarına YEMEK ve Maddi burslarla Nevşehir HBV Üniversitesinde öğrenim gören ÖĞRENCİLERİMİZE destek olmaya çalışmaktadır. Geçen yıl RAMAZAN AYI münasebeti ile başlattığımız ve 10 isimli soframızı bu yılda devam ettirerek 20 gün 20 “GÖNÜL sofrası” isimli kuracağız. Bu isimler içinde Nevşehir HBV Üniversitesinin kuruluşu, inşa ve imarında emek vermiş ve hakkın RAHMETİNE kavuşmuş büyüklerimizde olacaktır. Bu vesile ile Ramazan ayınızı tebrik eder, size ve ailenize sağlık, huzur ve başarı dilerim, Hakka yürüyen büyüğümüzü de RAHMET ve Minnetle anarım.

Doç.Dr. Özden TAŞĞIN Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği (NÖGED) Yönetim Kurulu Adına


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.