banner461
banner195

Borsa Başkanı Salaş Kurbanlık Sıkıntısı Yaşanmayacak …

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş yaptığı açıklamasında Kurban Bayramı'nda kurbanlık hayvan sıkıntısının yaşanmayacağını söyledi.

Borsa Başkanı Salaş Kurbanlık Sıkıntısı Yaşanmayacak …
24 Eylül 2013 Salı 16:54

banner143
banner134

  Borsa Başkanı Salaş Kurbanlık Sıkıntısı Yaşanmayacak…

Başkan Salaş, Kurban Bayramı'nda kurbanlık hayvan sıkıntısının yaşanmayacağını söyledi. Küçükbaş hayvan sayısında artış olduğunu söyleyen Salaş, kurbanlık fiyatlarının da geçen yıla göre aynı olacağını kaydetti.

 

Kurbanlıkta küçükbaş hayvan fiyatının 500- 600 lira olmasını beklediklerini ifade eden Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, sığır canlı kilo fiyatının ise 10-12 lira arasında olacağını söyledi.

4 hisselik bir büyükbaş hayvanın fiyatının 2 bin 500 lira civarında olacağını kaydeden Salaş, hayvan sayısında sıkıntı olmadığını bildirdi. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısının fazla olduğunu söyleyen Salaş, "Fiyatlar bayrama 10 gün kala daha da netleşir. Ancak, geçen yıla göre fiyatlarda bir değişme beklemiyoruz. Geçen yıl 500-600 lira olan koyunun fiyatı da bu yıl aynı olur. Büyükbaş hayvanın fiyatlarında da bir artış yaşanmasını beklemiyoruz. Büyükbaşta canlı kilo 10-12 lira arasında olur. Küçükbaş ise 9-10 lira arasında olmasını tahmin ediyoruz" dedi.

 

Salaş, mevsimden dolayı kurbanlıkta sıkıntı yaşanmayacağını da sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.